Навколишні села не хочуть приєднуватися до Ужгорода (відео)

Не відкриємо таємницю, що Закарпатська область пасе задніх у впровадженні децентралізаційної реформи. Ситуація зрушила з мертвої точки і дещо покращилась з часу призначення нового керівника ОДА, яким став Ігор Бондаренко. Одразу кілька громад отримали погодження про відповідність законодавству України. Серед них, був і план Холмківської ОТГ, чим фактично дано старт створення цієї об’єднаної громади.

 

До слова, Холмківська ОТГ вже не один рік відстоює своє право на об’єднання за добровільним принципом. Однак, завдячуючи встромленим «палицям в колеса» втрачено чимало часу, як і втрачено шанс залучити кошти на підтримку ОТГ від Кабміну та міжнародних програм.

Влада Ужгорода спокійно за цим спостерігала і не вживала ніяких кроків, щодо перемовин з головами цих сіл, активістами, не брала участі в громадських слуханнях. Мер Ужгорода Богдан Андріїв навіть не намагався довести їм переваги, які можна було б отримати, якщо об’єднатися з обласним центром. Зокрема, у сфері надання медичних послуг та освіти.

Мабуть Богдану Андріїву не до того, бо наразі він підсудний – його підозрюють у причетності до розкрадання мільйонів гривень на реконструкції архітектурного об’єкту «Совине гніздо».

 

І коли на цього міського керманича врешті зійшло осяяння, що Ужгород лишився на одинці й жодне село не хоче стати його частинкою, мер Богдан Андріїв звернувся «по допомогу» до старшого брата Андрія Андріїва, обласного депутата, голови постійної комісії облради з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій Закарпатської облради.

Саме з подачі А.Андріїва почали забивати цвяхи в кришку домовини щойно затверджених планів Холмківської та Оноківської ОТГ. Цитуємо: «Зі свого боку як голова постійної комісії звернувся до колег-депутатів із проханням підтримати мене в пропозиції внесення змін до проекту рішення «Про схвалення Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області» і розглянути можливість об’єднання Ужгорода з Холмківською та Оноківською ОТГ».

Нагадаємо, на жодні зустрічі з головами сіл, активом цих громад щодо можливого об’єднання з обласним центром Б.Андріїв не спромігся, а от на «братську» допомогу – так. Чи це не політична корупція?
Тому викликало занепокоєння вичікувальна позиція голів сіл запланованої Холмківської ОТГ, і це на фоні протестів і обурення жителів сіл у соцмережах. Але всі крапки над «І» розставили колективні збори.

У неділю, 22 вересня, у Сторожниці провели віче за участі голів сіл, місцевих депутатів та активістів. Велася емоційна дискусія, виступили Федір Коваль, Михайло Готра, Михайло Тритильник, Ярослав Сливка, Михайло Піган, очільники сіл та інші, кому не байдужа доля громади. За ініціативою зборів зібрано під тисячу підписів місцевих жителів до голови ОДА І.Бондаренка та голови облради М.Рівіса, також прийнято рішення активізувати людей і на захист Холмківської ОТГ прийти під Закарпатську обласну раду, де 26 вересня депутати будуть розглядати проект Перспективного плану об‘єднаних територіальних громад, у якому з подачі Андрія Андріїва, Холмківська і Оноківська ОТГ відсутні, а їх території приєднуються до Ужгорода.

Тож цього четверга о 09.00 на площі Народній заплановано розпочати мирний мітинг. Чи почують народні обранці думку самого народу, вже побачимо за кілька днів.

Прикро визнавати, але з Ужгородом і його немалим бюджетом та інфраструктурою добровільно об’єднатись жоден населений пункт не бажає. І це є зайвим підтвердженням недолугого управління містом та не прикритою корупцією з боку керівництва. Максимум, на що погодяться сусіди, то це на договір про асоціацію громад, адже з утворенням ОТГ вони перетворюються з маленьких сіл на повноцінного учасника політично-економічних процесів, позицію якого обласному центру потрібно і варто враховувати.

 

Трибуна

 

clipnews