Кір не відступає, єдиний надійний захист – вакцинація

“Минулого тижня в Закарпатті зареєстровано 9 випадків кору. Це на 6 випадків більше, ніж за попередній тиждень (9 проти 3 випадків). Хворіли кором лише діти до 17 років, з них не щеплені – 44%.Кір реєструвався у Хустському, Ужгородському районах та м.Ужгород”, – повідомляє завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) і профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.

Загалом з початку 2019 року в області зареєстровано 2 316 випадків кору, показник 184 на 100 тисяч населення. Серед захворілих 1460 дітей до 17 років (63%) та 856 дорослих (37%).

Нагадуємо: для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору.

Закликаємо всіх дотримуватися Календаря профілактичних щеплень і якомога швидше надолужити, якщо пропустили планову вакцинацію.

Зараз є можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. .

Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США.

 

 

clipnews