Закарпатські сайти поширюють фейки про контрабанду на кордоні

2 серпня на  закарпатському новинному веб-сайті, який належить родині Балог, оприлюднили новину про затримання словацькими поліцейськими контрабанди цигарок. Повідомляє zak-insider.com

 

Насправді ж подія про яку розповідає сайт відбулася декілька років тому назад, а потяг сполученням Київ-Братислава й взагалі не курсує з грудня 2017 року.

Раніше в соцмережах боти почали поширювати новину з цього ж сайту про затримання митників на МП “Тиса”, хоча ця подія відбулася рік назад. Також на порталі було опубліковано новину в якій йдеться про те, що словацькі митники вилучили у тротуарній плитці 50 тисяч цигарок. Цей факт мав місце 4 листопада 2016 року.

 

Цікаво, що інші ЗМІ не перевіряють цю інформацію, довіряючи авторитетному веб-сайту, та копіюють на свої веб-портали, як свіжу новину.

Ситуація, яка склалася довкола веб-ресурсу спонукає думати, що ці дії є частиною спланованої інформаційної кампанії з дискредитації державного відомства.

ОНОВЛЕНО: Mukachevo.net змінили заголовок та зміст матеріалу, зазначивши, що ця подія відбулася таки не сьогодні, а в 2016 році. Щоправда новину від першоджерела вже встигли підхопити 4 новинні сайти.

clipnews