В ОДА за участі урядовців розглянули питання розвитку регіону українських Карпат

12 серпня в обласній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу з обговорення та напрацювання пропозицій щодо перспектив розвитку гірських територій у контексті підготовки Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки.
Передбачається проведення 4 регіональних круглих столів у Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській областях та підсумковий в Києві з тим, аби узгодити План заходів із розвитку цих територій.

Організатори круглих столів ‒ Українська асоціація районних та обласних рад, яка впроваджує проект «Сталий розвиток українських Карпат» у партнерстві з Мінрегіоном та Посольством Республіки Польща.
Участь у заході взяв перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода, який перебуває на Закарпатті з робочим візитом, а також голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко, його радник Сергій Гайдай, директор департаменту економічного розвтку та торгівлі ОДА Денис Ман,  голова облради Михайло Рівіс, депутати облради ‒ Ірина Мацепура, Андрій Шекета, директор КП Агентство регіонального розвитку транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської облради Михайло Данканич, керівники окремих районних рад і райдержадміністрацій, представники підприємництва, науковці, експерти та інші.

Результатом виконання проекту має стати створення передумов для конкурентоспроможного, добре сполученого, безпечного та екологічно чистого регіону з високим рівнем життя та добросусідськими стосунками між людьми. Досягти її можна шляхом поєднання пропозицій від центральних і місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, експертів.

Детально і фахово про перспективи розвитку гірських територій українських Карпат розповів урядовець В’ячеслав Негода. Він наголосив, що йдеться про найбільший мікрорегіон України до якого входять 4 області. Для його розвитку необхідно затвердити Державну програму з якою, відтак, можна буде долучитись до ресурсів Євросоюзу. У ній мають бути відображені такі пріоритети як забезпечення просторового розвитку регіонів, інвестиційна привабливість, розвиток традиційних і найбільш перспективних видів господарської діяльності, відновлення лісів, оптимізація структури ландшафтів, реалізація економічних проектів, створення кластерів, а також екологічна безпека регіонів, підтримка історико-культурної спадщини, традиційних ремесел тощо. На чільному у місці – розвиток транспортної та інформаційної інфраструктури. Пріоритетні завдання розвитку гірських територій мають бути чітко визначені у кожній регіональній стратегії та у планах заходів з їх реалізації.

Своє бачення про завдання та Заходи щодо розвитку гірських територій Закарпаття в рамках Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 рр. презентували начальник головного управління регіонального розвитку Директорату регіонального розвитку Мінрегіону Алла Кінщак і директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА, депутат облради Денис Ман. Після чого вносились пропозиції із залу.

Усі слушні ініціативи обговорення Плану заходів розвитку гірських територій українських Карпат Мінрегіон опрацює та винесе на широке обговорення.

 

Після засідання ми звернулися за коментарем до Президента Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України», народного депутата України Михайла Лаби:

Михайло Лаба депутат ВРУ про 70 округ

Geplaatst door Команда Зе 70 округ officially op Maandag 12 augustus 2019

 

clipnews