Ужгородців запросили до бібліотеки обміняти прочитані книжки на нові

Сьогодні в Ужгороді проходить акція “Капуркова книжка”, організована Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Ф. Потушняка. Ужгородців закликають приносити прочитані книги і обмінювати їх на нові. А вибрати є з чого, адже працівники бібліотеки старанно підібрали книги для свого стенду. Тут і дитячі книги від “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, і бестселери “Нью-Йорк таймс”і художні твори сучасних письменників від провідних українських видавництв.

“Закарпатський кореспондент” поспілкувався з організарторкою Нелею Остапів, яка розповіла, як виникла така ідея та в чому основна мета акції.

“Були два фактори, які вплинули на організацію акції. По-перше, мене надихнув твіт одного хлопця з-за кордону, котрий написав, що він ходив кілька років на роботу повз букінгові порожні полиці. І от в нього з’явилася мрія відкласти гроші, щоб заповнити ці полиці повністю. І через 2-3 роки у нього це вдалося, він купив близько 250 нових актуальних книг і забив ними полиці, таким чином ожививши інтерес до читання. Тому ми вирішили зробити щось подібне. Правда, це у нас не кросбукінг, адже він передбачає реєестрацію. У кросбукінгу книгу можна відстежити подібно до того, як можна відстежити шлях окільцьованого голуба. А в нас просто обмін, який по суті є маленькою моделлю бібліотеки. А по-друге, ми задумалися, чому в нас не працюють ці полиці. Мабуть, українці не готові щось брати і щось віддавати у той же момент. Якщо безкоштовно – дайте дві. Ну, і таким чином ми займаємося пропагуванням читання як предмету, пропагуванням літератури як явища і пропагуванням української мови як фундаменту цього всього. А у нас від цього свій хосен, адже ми хочемо, аби читачів нашої бібліотеки ставало ще більше. Люди чомусь думають, що якщо бібліотека – то обов’язково старі і пошарпані книги. А насправді у нас дуже багато нових надходжень”, – поділилася Неля Остапів.

Інф. zak-kor.net

 

clipnews