На Закарпатті працюватиме кіношкола «Скалка 2019»

Днями в конференц-залі готелю «Ужгород» відбулось виїзне засідання прес-центру «Панорама», гостями якого стали організатор літньої школи кіно «Скалка 2019» Павло Гомонай та координатор кіношколи В’ячеслав Єгоров. Учасники зустрічі розповіли про минулорічну кіношколу, а також повідали присутнім про навчальну програму, імена тренерів і тих, хто допомагатиме студентам пізнавати процес кінотворення на практиці цьогоріч.

Впродовж восьми днів, протягом яких діятиме кіношкола «Скалка 2019», учасників вчитимуть режисерській та акторській майстерності, а також операторській справі.

Кращі спеціалісти вже вдруге розповідатимуть тридцяти учасникам про свій досвід у кінематографі, а юні кіношники зможуть теоретичні знання реалізувати на практиці та підготувати свої проекти.

Вчитися кіномайстерності будуть студенти зі всієї України. Всі вони не є професійними кіношниками, але кожен із них креативний та ініціативний. Загалом учасники, окрім згаданих акторської та режисерської майстерності, опанують ще продюсування кінострічок, сценаристку, аерозйомку та кольористику. Будуть також навчатися знімати на професійні камери.

Цього року школа кіно відбудеться на базі відпочинкового комплексу Ужгородського національного університету «Скалка». Серед лекторів будуть уже досвідчені спеціалісти із Закарпаття, Києва, Харкова та Одеси. Також «Скалку 2019» відвідає і зірковий гість, володар українського «Оскара» – премії «Золота дзиґа» Володимир Ємненко.

За словами організатора літньої школи кіно Павла Гомоная, взагалі є така ідея зробити на базі «Скалки» такий собі «закарпатський Голлівуд». «Є багато талановитих людей, які б хотіли знімати, але вони поки не мають уявлення з чого почати», – зазначає він і додає, що якраз тут даватимуть цю базу знань.

Координатор літньої школи кіно В’ячеслав Єгоров у свою чергу відзначає, що цього року вони врахували свій попередній досвід. Тому були продумані всі дрібниці, а процес навчання організований максимально ефективно.

Побачити відзняті стрічки можна буде 18 серпня.

 

clipnews