На Рахівщині відкрили меморіальну дошку на честь відомого політв’язня Петра Тракслера (фото)

17 серпня 2019р. за ініціативою та на кошти обласної організації Товариства політв’язнів і репресованих (голова Іван Коршинський) та крайового товариства «Просвіта» (голова Павло Федака) у с. Луг Рахівського району, на будівлі сільської ради, освячено та урочисто відкрито меморіальну дошку політв’язню, просвітянину, учаснику національно-визвольної боротьби за незалежність України Петру Тракслеру (1929 – 2017).

На відкритті пам’ятної дошки промовляли: сільський голова Іван Бундюк, від товариства політв’язнів і репресованих – Микола Вовк та Іван Мирон, від крайового товариства «Просвіта» –  почесний голова Павло Федака.

У заходах з нагоди свята активну участь, крім названих, взяли громадські та культурні діячі Закарпаття: заступник голови крайового товариства «Просвіта» Євген Ясінський та його брат Сергій Ясінський, просвітянки Олена Мішко-Федака та Ганна Вовк, видавець Іван Ребрик та його дружина, вчена і педагог, Наталія Ребрик, лікар Євген Локота, в.о. голови Рахівської райради Іван Копич, історик Володимир Йосипчук та інші. Програму свята вела директор Будинку культури с. Луг Антоніна Лета.

Меморіальну дошку освятив о. Микола Копич.

 

clipnews