Михайло Лаба про вибори, «канікули», школу та подальшу роботу

Ось і відбулись позачергові вибори народних депутатів України, найбільше голосів отримала партія “Слуга Народу”, за яку проголосували 43.16% виборців. Від Закарпаття цю політичну силу представлятимуть одразу чотири депутати. Серед них, голова Невицької сільради, президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Михайло Лаба, з яким ми власне і зустрілись та поставили ряд запитань.

 

  • Чим Вам запам’яталася передвиборча кампанія, яка до того ж стала однією з найкоротших?

 

Варто зазначити, що 70ий округ територіально найбільший у Закарпатті і включає у себе Перечинщину, Березнянщину, Свалявщину, Міжгірщину, Воловеччину та частину Мукачівщини.

Деякі мої опоненти так мріяли потрапити до парламенту, що вдалися до відверто протизаконних дій. Це і підкуп, тиск на волонтерів команди «Слуги Народу», направлене викрадення та нищення агітаційних банерів, бюлетені з печаткою «вибув» навпроти мого прізвища, підробка агітматеріалів брендованих під партію «Слуга Народу». Й чимало інших брудних речей зі сторони моїх опонентів. Нам вдалося більшість таких незаконних проявів присікти, тим самим захистивши вибір громадян.

Нажаль ми спостерігаємо сумну картину в «мукачівському» виборчому окрузі №69. Тут команда кандидата від «Слуги Народу» Едгара Токаря, спостерігачі «ОПОРИ», зафіксували чимало порушень, вимагають відкритого перерахунку голосів на найбільш скандальних дільницях, але їм встромляють «палиці в колеса». Чому бояться перерахунку опоненти Токаря всім зрозуміло.

Зараз головне наше завдання – налагодити зв’язок громади з депутатами  всіх рівнів (від сільського до парламентаря). І, зустрічаючись з виборцями, мені прикро чути, що у більшості з сіл, не те що діючих нардепів, обраних від округу не бачили, не з’являлись тут навіть ще вчорашні кандидати.

 

  • Вибори позаду, урочисте засідання Ради відбудеться ближче до вересня. Зробили собі канікули?

 

Незважаючи на те, що Рада нового скликання офіційно ще не розпочала роботу, вільного часу в мене бракує, точніше його взагалі нема. Ми продовжуємо роботу в округах,  проводимо робочі зустрічі та, як зазначав раніше, профільні комітети партії вже готують напрацювання з багатьох проблем місцевих громад.

Також щойно скінчився інтенсивний курс у школі «Зе!депутата», що проходив на Львівщині.

 

  • Щодо навчання, то лунало чимало критики і насмішок з боку опонентів по парламенту. Цікавить Ваша думка з цього приводу.

 

Так, я бачив негативні публікації і хочу сказати кілька речей. Результати виборів стали найкращою оцінкою фахового рівня цих критиків та відношення до них громадян. І поки ми навчались і опрацьовували матеріали у робочих групах, деякі з наших критиків-опонентів, влаштували собі післявиборчі літні канікули на Мальдівах та інших екзотичних курортах, не винісши урок та не усвідомивши нічого.

Зазначу, що я був помічником народного депутата, тому знайомий з роботою і підготовкою законопроектів із власного досвіду. І повірте з насиченої програми школи «Зе!депутата» вдалося почерпнути кожному її учаснику. По її завершенню отримано чотири документа: особисту стратегію, пропозиції впровадження політики, перелік законодавчих ініціатив, покликаних зробити політику ефективною, і план такого впровадження. Лекції тривали із самого ранку до пізнього вечора. Тижневий інтенсив – це перший етап в серії навчальних програм. Крім того, це хороша можливість познайомитись з майбутніми колегами по фракції.

Навчання стане базою для системної роботи депутатів. Знаю, що курси, тренінги і семінари проводитимуться і восени. Окрім народних депутатів долучаться і регіональні представники.

Тому будемо раді, якщо приклад депутатів «Слуги Народу» переймуть й інші політичні партії. Як казав Тарас Григорович Шевченко: «І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь».

 

  • І наше останнє запитання про так званих представників «старих» партій. Чи готові Ви боротись і відстоювати свою думку проти старожилів-важковаговиків політики?

 

Слушне запитання, однак лише частково. Адже вже відомо, Верховна Рада окрім того, що оновиться на 80,4%, ще й помолодшає на понад 7 років. Представники «старих» партій самі себе дискредитували і громадяни зробили вибір. Ці «старі» партійці, за малим виключенням, практично не мають жодного виступу ані з трибуни, ані з місця, низька і законотворча діяльність. Тому, відстоюватиму думку виборців, які власне і обрали мене у парламент.

 

  • Дякуємо за зустріч і відповіді!

 

І я Вам дякую за надану можливість.

Наголошу, що народний депутат – не меценат і не спонсор, а слуга Народу, який займається законотворчістю. Перед нами поставлено завдання, об’єднаною командою з Президентом, відродити нормальне функціонування держави загалом і кожної її громади зокрема. Щоб кожен громадянин мав гарантії, роботу і перспективу незалежно від партійної, національної приналежності, настрою голови села чи ще якихось незрозумілих факторів.

У свою чергу, висловлюю подяку виборцям, які підтримали мою кандидатуру та партію «Слуга Народу». Попереду багато роботи і пам’ятайте, що результат залежить від кожного з нас. Порядок в громадах – порядок в країні!

 

clipnews