Децентралізація на Закарпатті: за крок до об’єднання громада на Ужгородщині

Біла пляма на карті України, аутсайдер – такими неприємними епітетами характеризують наш край у децентралізаційній реформі. Адже станом на 2019 рік Закарпаття залишається єдиною областю країни, яка по сьогоднішній день не прийняла Перспективний план створення спроможних територіальних громад та фактично повністю провалила реформу децентралізації.

До прикладу, скористатися принципом добровільного об’єднання вже роками намагається Холмківська ОТГ у складі Холмківської, Сторожницької та Тарновецької сільських рад Ужгородського району. Замість висновків щодо проекту по Холмківській ОТГ отримувались відписки, замість правок із конкретною вказівкою, які саме статті порушено отримувались ті ж відписки – блокувалось усе. Наразі ситуація може докорінно змінитись і новій ОТГ можуть увімкнути «зелене світло».
«У попереднього керівництва Закарпатської області відзначалося негативне ставлення до процесу децентралізації, що спричинило збитки і втрату часу. Проте громада Сторожниці та інших сіл не склали руки і захищають свої права на об’єднання.

Як відомо, ситуація після виборів докорінно змінилась. Очільник Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко підписав проект перспективного плану формування ОТГ. Тож сподіваємось, що вже у вересні обласна рада ухвалить його, і ми отримаємо позитивні висновки по об’єднанню», – коментує динаміку у питанні ОТГ громадський діяч, житель с.Сторожниця Михайло Піган.

«Нажаль через втрачений час Закарпаття не змогло у повній мірі отримати додаткову фінансову підтримку ОТГ від Кабміну та міжнародних програм. Наразі ми намагаємось захистити своє право на добровільне об’єднання у Холмківську ОТГ і скористатись можливістю вирішувати свою долю самостійно, інакше реформу запровадять «через коліно» із Києва», – констатує Михайло Піган.

Об’єднанню громад бути!

clipnews