Будьте насторожі: на Закарпатті з’явилися в обігу фальшиві 500-гривневі купюри (відео)

В магазинах та закладах харчування почастішали випадки, коли покупці розраховуються підробленими купюрами. Переважно це банкноти номіналом 500 гривень.

На вигляд справжні, а в дійсності – підробка: такою купюрою розрахувалися в одному з магазинів Мукачева. Підробку продавець виявив лише ввечері, коли підраховував виручку за день. Не на камеру продавець розповів: коли добре роздивився купюру, побачив, що вона має трохи інший колір, мікротексти розмиті, а рельєф деяких елементів ніби набитий голкою. А от водяні знаки на купюрі є. Та з першого погляду відрізнити оригінал від підробки досить складно.

У поліції кажуть: у разі, якщо з вами розрахувались підробленими грошима, потрібно відразу повідомити правоохоронцям. Відповідальність за виготовлення, розповсюдження фальшивих грошей – досить сувора. Людина може опинитись за гратами на строк від 3 до 12 років. У разі ж, якщо ви сумніваєтесь, чи банкнота, якою з вами розрахувались або дали на здачу, справжня, завжди можна звернутись до банківської установи. Там на спеціальному обладнанні протягом 5 днів перевірять, фальшива купюра чи ні, якщо це підробка – її вилучать.

Тим часом Нацбанк України повідомляв про те, що що у серпні цього року зафіксоване збільшення вилучення з обігу підроблених банкнот номіналом 500 гривень зразка 2006 року, виготовлених струменевим друком з імітацією ультрафіолетового захисту. У Нацбанку радять ретельно роздивлятись купюру та звертати увагу на основні елементи захисту.

 

clipnews