«Перед нами чимало завдань, виконання яких відкладалися протягом багатьох років», – нардеп Михайло Лаба

Урочисте засідання Верховної Ради України 9-го скликання, на яке очікували громадяни, обранці та Президент, нарешті відбулось. І одразу після складання Присяги на вірність Україні парламентарі приступили до роботи. До слова, активної. Проголосували за прем’єр-міністра, спікера, новий склад Кабміну, голову СБУ, склад комітетів та ще низку важливих питань.

У кулуарах Ради спілкуємось із закарпатцем Михайлом Лабою, обраним від партії «Слуга Народу» в мажоритарному окрузі №70.

 

Засідання тривало 16 годин. Які перші враження, емоції?

Хвилювання, але водночас і рішучість. Як наголосив Президент Володимир Зеленський, на «Слугах Народу» лежить велика відповідальність перед виборцями. Саме тому, маємо виправдати сподівання громадян. Від нас очікують рішучих дій, на порядку денному чимало завдань, виконання яких відкладалися протягом багатьох років…

Початок процедури зняття недоторканності, законопроект про імпічмент – питання, які «зависли» під куполом Верховної Ради на роки, стали лише одним із кроків. Сьогодні ми заклали фундамент, а вже з наступного тижня почнемо приймати важливі рішення та закони. Довіру ми заслужили на виборах, тепер час працювати і отримати визнання цієї роботи.

У парламенті попереднього скликання 46% законопроектів так і залишилися нерозглянуті. Згадаймо хоча б «перерву» між засіданнями Комітету з питань економічної політики, яка тривала довгих 118 днів. Цю практику потрібно змінювати і з кількості переходити на якість, ефективно працювати у профільних комітетах.

 

До слова, в якому комітеті працюватимете?

Я є членом комітету з питань бюджету.

Щодо інших моїх земляків, представників партії «Слуга Народу», то список виглядає так:

Комітет з питань екологічної політики та природокористування – Ігор Кривошеєв;

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг – Андрій Жупанин.

Анатолій Костюх став заступником голови Комітету з питань молоді і спорту.

 

 

На відміну від опонентів Ви проводили відкриту, активну виборчу кампанію. На що очікувати громаді після Вашого обрання?

Дійсно, я з командою волонтерів «Слуги Народу» взяли участь у сотнях зустрічей по всьому округу. І знаєте, найбільш поширеним питанням від громадян, було чи не забуду про них одразу після виборів. Мені прикро, але це питання не безпідставне, адже у більшості населених пунктів ніколи не бачили нардепа обраного від округу. Тому я чітко переконаний, що робота народного депутата тісно пов’язана із життям громади. Незважаючи на те, що 70 округ територіально найбільший у краї, планую хоча би раз у півроку зустрітись із якомога більшою кількістю виборців. Також скоротимо дистанцію у спілкуванні за допомогою помічника народного депутата, відродимо комунікацію і співпрацю громади з депутатами всіх рівнів (від сільського до парламентаря). Навіть якщо щось не вдається одразу вирішити, ти маєш прийти до людей і пояснити ситуацію.

Вдячний за делеговану довіру, рухаємось разом вперед до економічного розвитку потенціалу наших районів та України, що гарантуватиме майбутнє наших дітей, визнання нашої держави світовою спільнотою. Будемо разом творити нову історію.

 

 

clipnews