При будівельних роботах в Ужгороді знайшли старовинний підвал (ФОТО, ВІДЕО)

При земляних роботах на площі Поштовій в Ужгороді знайшли старовинний і невідомий досі підвал. Цікава знахідка. Роботи тепер мали б зупинити для подальших досліджень?

 

Фото опублікував Віталій Глагола

* * *

Довідково від Save Uzhhorod

Відомо, що неподалік як мінімум з початку XVIII століття знаходилась броварня під назвою Пивний дім (нім. Herrschaftliches Brauhaus). В інвентарних записах казенної домінії Унґвар за 1728 та 1763 роки є детальні описи цього об’єкту. Броварнею володіла казенна домінія, яка здавала її в оренду поміщикам. В документах латиною вона фігурувала як Braxatorium, себто броварня.

Назва цього будинку визначила і назву вулиці на століття вперед. Протягом XIX століття теперішня вулиця Довженка, на якій розміщувалась будівля, також носила назву Пивний дім (угор. Sörház utca).

Вже станом 1763 рік в описах майна домінії міститься інформація про те, що стара броварня згоріла дотла під час великої пожежі, і поміщику довелось відбудувати заново Пивний дім. Об’єкт втратив своє значення з побудовою у 1781 році великого винного льоху та шпихліру, нині знаного як Совине Гніздо.

clipnews