Мер Ужгорода Андріїв “загнав” міськраду обслуговуватися в російський «АЛЬФА-БАНК» /документ/

Про це йдеться у відповіді на запит громадського активіста Віталія Грегора та інформації з офіційного Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

Як йдеться у відповіді на інформаційний запит до міського голови обласного центру Закарпаття, що її підписав його заступник Ігор Фартушок, «договір на комплексне банківське обслуговування у межах зарплатного проекту для здійснення виплати заробітної плати працівникам Ужгородської міської ради та виконавчого комітету Ужгородської міської ради заключений з ПАТ «АЛЬФА-БАНК».

Тобто, за вказівкою Б.Андріїва, він сам і його  підлеглі, фінансово підтримуючи банк ворога, опосередковано підтримують відсотками з зарплат військову потугу ворога.

Про те, що ця співпраця Б.Андріїва з економічними форпостами країни-агресора в Україні є не випадковою, а, навпаки, системною, переконує і інша інформація, яку відшукали журналісти Закарпаття онлайн.

Як свідчить інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вбудовані нежитлові приміщення загальною площею 757.5 м2 на двох поверхах колишнього Будинку легіонерів, розташованого в самісінькому серці історичного Ужгорода, на перехресті вулиць Духновича і Корзо (формальна адреса – вул. Духновича,2), де нещодавно відкрився офіс того ж таки російського «АЛЬФА-БАНКУ», також належать родині Андріївих.  А точніше, оформлені на Андріїв Наталію Миколаївну – дружину брата міського голови обласного центру закарпаття Андрія Андріїва, кандидата в народні депутати по виборчому округу №68 з центром в Ужгороді.

Державна реєстрація права власності на вказане майно була здійснена 26 грудня 2014 року, тобто в розпал війни з Росією на Донбасі. Тобто, поки на Сході України гинули наші вояки, родина мера Ужгорода справно бізнесувала і обростала елітною нерухомістю.

Приміщення було викуплено у Акціонерного товариства “Кредит Банк (Україна)” за тодішні 2 млн 289 тис. 001 грн і 31 копійку. Оскільки курс долара в Нацбанку тоді був 16,32 грн, то йдеться всього про 140 тис. 257 доларів. Якщо ж взяти середній курс долара в усіх банках України, який того дня коливався між 16.30 грн купівлі і 16,53 грн продажу, то це рівно 140 тис. грн.

Верхній поверх вказаних приміщень здається в оренду під ресторан за суму, за інформацією Закарпаття олайн, в кілька тисяч доларів на місяць.

Утім, акцент всієї цієї ситуації зовсім інший. Ужгородці добре пам’ятають, як патріоти в Ужгороді і по всій Україні заливали в Ужгороді будівлі російських Сбербанка і ВТБ червоною фарбою – символом пролитої крові. Логіка тих дій абсолютно проста і зрозуміла – кожна копійка, зароблена російськими структурами в Україні, працює на посилення окупантів. В буквальному розумінні, з цих грошей виливаються кулі і снаряди, що вбивають захисників України.

Братів Андріївих, мера Ужгорода і депутата облради, кандидата в нардепи, вихідців з патріотичної Львівщини, це, очевидно, не турбує. І «відкати» від оборудок з кривавим бізнесом з Росії долоні не печуть.

Ще б пак, новим політичним притулком мера Ужгорода віднедавна є проросійська партія «Довіряй справам» мерів-українофобів Кернеса і Труханова.

Більше того, Б.Андріїв балотується в нардепи у першій десятці “Опозиційного блоку”. Тоді як його брат Андрій кандидує в нардепи мажоритарником-самовисуванцем.

Довідка

Альфа-банк – найбільший приватний банк в Росії. За даними рейтингів РБК і Forbes – шостий (джерело: Банки.ру згідно з рейтингом, актуальним на 06.07.2019) в Росії банк за обсягом активів (серед приватних банків – перший). За даними рейтингу КоммерсантЪ, п’ятий в Росії банк за обсягом активів (серед приватних банків – перший). Головний офіс банку розташований в Москві.

Станом на січень 2017 року мажоритарним акціонером є АТ «АБ Холдинг». Материнською компанією є ABH Financial Ltd., зареєстрована на Кіпрі.

Більше 75% акцій банку належить «Альфа-Груп»: фактично цим пакетом ненапряму володіють або контролюють Михайло Фрідман (32,86%), Герман Хан (20,97%) і Олексій Кузьмічов (16,32%); решта акцій належить фізичним особам, в тому числі – президенту банку Петру Авену (12,40%) і Андрію Косогову (3,67%)

М.Фрідман є близьким соратником президента Росії В.Путіна. Інші вказані особи також входять до заснованої ним політичної верхівки влади Росії.

 

clipnews