Гроші на вітер: масова купівля голосів електорату не допомогла брату ужгородського мера потрапити до парламенту (відео)

Підкуп виборців, незаконна агітація та кримінальні провадження – саме такими фактами ознаменувались парламентські вибори на Закарпатті. Зокрема, як стало відомо активістам ГО «Стоп корупції» та представникам громадської ініціативи «За чесні вибори» напередодні дня голосування, кількасот жителів (це лише на одній дільниці, –  ред.) просто продали свої голоси за брата ужгородського мера – Андрія Андріїва.

В області брати Андріїви вже заробили репутацію політичних «хамелеонів».

«Ужгородський міський голова Богдан Андріїв та його брат Андрій Андріїв – це відомі політичні перебіжчики», – розповідає головний редактор газети «Трибуна» Павло Федака, – «Свою політичну кар’єру вони починали з СДПУ (о), потім перескочили в «Нашу Україну», потім у «Партію регіонів», потім у «Відродження», зараз знайшли пристанище в «Опозиційному блоці». Кожні 2-3 роки вони змінювали своє політичне орієнтування».

На зустрічах з місцевими мешканцями братів часто супроводжують чинні та колишні депутати, представники державних структурних підрозділів. Один з них – директор департаменту міського господарства ужгородської міськради, Володимир Бабидорич.

«Я не розглядаю його як кандидата, це він по-своєму нехай розглядає, що він є кандидат. Тому що ми до цього відношення не маємо. Ми маємо відношення до комунальної роботи, до комунального майна і виконаних тих робіт, які виконували ті чи інші підприємства в комунальному господарстві», – виправдовується комунальник.

Політична кар’єра братів Андріївих насичена корупційними скандалами. Так, мера звинувачують в розкраданні бюджетних коштів в розмірі шести з половиною мільйонів гривень. За цим фактом відкрито кримінальне провадження.

Обласний прокурор Закарпаття Володимир Гаврилюк 29 серпня 2018 року вручив міському голові Ужгорода Богдану Андріїву підозру щодо обставин реконструкції культурно-історичного центру «Совине гніздо».

Щодо цих питань ми намагалися поспілкуватись з братами Андріївими. Але що Андрій, що Богдан всіляко уникали зустрічі з журналістами. Про схему підкупу виборців «СтопКор» повідомив представників Канадської місії.

Та зрештою купівля голосів за 500 гривень братам-мільйонерам не допомогла: перегони на 68-му окрузі, що охоплює Ужгород, Ужгородський район та Чоп, виграв чинний народний депутат, самовисуванець Роберт Горват.

 

До теми: На Закарпатті «продажному» виборцю загрожує до 3 років в’язниці

clipnews