Балога отримає “вовчий білет” у Раді за результатами виборів по-мукачівськи

Боротьба на окрузі 69 набрала всеукраїнського масштабу. Усі, хто спостерігає за перебігом подій в Мукачівському окрузі розуміють, що ситуація тут – міні-копія ситуації в державі, де старі політики не готові лишити насиджені місця, виходити з тіні та грати за чесними правилами, тому вдаються до підкупу членів ОВК, тиску на них та затягуванню процесу перерахунку голосів.

Як кандидат в народні депутати від політичної партії «Слуга народу», я роблю все, щоб відстояти інтереси виборців 69 округу. Однак, через недосконалість виборчого законодавства, яке заточене під старих політиків, домогтися правди досить не просто.

Ми прагнули чесних виборів – результати сфальсифікували. Ми хотіли перерахувати голоси на дільницях, де були зафіксовані порушення, – члени ОВК вирішили перерахувати результати усіх 133 дільниць і по партіях, і по мажоритарниках, аби звести все до абсурду. Ми хотіли зробити все швидко і чесно – а натомість результати 4 невеликих та непроблемних дільниць перераховувалися впроодовж цілого дня. Та навіть цей підрахунок виявив неточності та додав мені 6 голосів.

Вчора ЦВК визнала незаконним рішення про перерахунок голосів, який тривав лише кілька годин і мав результати на мою користь, та зобовязала ОВК встановити результати виборів у виборчому окрузі № 69 до 5 серпня 2019 року включно. Тобто на оскарження рішення у нас є лише тиждень. Чи встигнемо ми через суд добитися перерахунку голосів та перерахувати 16 дільниць до 5 серпня – питання спірне.

Тобто, по суті, ЦВК не цікавить ситуація з порушеннями під час голосування та підрахунку у окрузі 69, для них головне – вчасно завершити вибори. Отак недосконалість виборчого законодавства та судової системи обмежує права тих кандадатів у народні депутати, які ведуть кампанію чесно та прозоро.Я звісно розумію, що мій опонент фактично отримав «вовчий білет» у Раді і перемога за таких умов – геть не перемога, але, на жаль, система заточена під старих політиків і шансів досягти успіху на рівних умовах «новим обличчям» дуже важко.Я дуже сподіваюся, що Президент України та ЗеКоманда підтримає мене та проконтролює, аби суди та поліція, які займаються розглядом кримінальних проваджень по порушеннях у 69 окрузі, зробили свою роботу оперативно і без затягувань – це єдина можливість з’ясувати на чиєму боці правда.

 

Едгар Токар

clipnews