Митники розповіли закарпатським суб’єктам ЗЕД та брокерам кого стосуватиметься операція «Бастіон»

У Закарпатській митниці ДФС відбулась зустріч керівництва спеціальної робочої групи  з представниками суб’єктів ЗЕД та брокерами щодо проведенням операції «Бастіон».

За словами керівника робочої групи, заступника начальника управління – начальника відділу інформаційно-аналітичної роботи та моніторингу управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Закарпатської митниці ДФС – Сергія Уретія, – операція «Бастіон» проводиться з метою оптимізації роботи підрозділів ДФС у напрямі попередження, виявлення та припинення порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень фізичними та юридичними особами вимог чинного законодавства, попередження та припинення незаконного переміщення товарів через митний кордон України, ухилення від сплати податків при реалізації товарів, ввезених на митну територію України з порушенням чинного законодавства, організації та проведення перевірок суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, встановлення фінансових операцій, які пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму.

Операція розпочалась із 3 червня і триватиме до кінця 2019 року.

– Операція «Бастіон» проводиться не тільки в межах митного законодавства і в межах зон митного контролю, вона здійснюється на всій митні території України. Робочі групи сформовані з фахівців організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії; адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання; таргетингу та управління ризиками; аудиту; моніторингу ризикових операцій; слідчого та оперативного управління ГУ ДФС, боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом; податків із борів з фізичних та юридичних осіб; з питань запобігання та виявлення корупції. Тобто у рамках операції відпрацьовується механізм взаємодії підрозділів ДФС, які мають забезпечувати ефективний контроль за переміщенням товарів від пункту пропуску, місць їх оформлення і до кінцевого споживача, – зазначив Сергій Уретій.

Керівник робочої групи підкреслив, що операція «Бастіон» жодним чином не націлена на утиск, на будь-які незаконні дії працівників фіскальної служби. Всі дії здійснюватимуться прозоро, в межах чинного законодавства. Ті імпортери, експортери, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, які працюють в межах правового полю не відчують на собі проведення будь-яких додаткових форм митного контролю, будь-яких додаткових перевірочних заходів. Ця операція відбувається в режимі реального часу, проходить за результатом моніторингу баз даних, за результатом аналітичних напрацювань, за результатом роботи співробітників митниці на пунктах пропуску. І тільки у випадку, коли будуть вагомі підстави, вагомі сумніви для проведення додаткової перевірки, то тільки в такому разі до суб’єктів ЗЕД будуть застосовуватись додаткові заходи, додаткові митні формальності в межах чинного законодавства і операції «Бастіон».

Завдяки посиленим заходам у фіскальному відомстві очікують на забезпечення рівних умов для всіх учасників зовнішньоекономічної діяльності та підтримку вітчизняного виробника. Серед цілей спецоперації також створення прозорого кордону за рахунок відкритості процедур, швидкості та безпечності.

ДФС у Закарпатській області

clipnews