“Земплінське ралі автоветеранів” завітало до Ужгорода (відео)

Подія, що привернула увагу великої кількості ужгородців та гостей міста, відбувалася у центрі міста – на площі Театральній та набережній Незалежності, перед тим автівки зробили забіг Ужгородом. 80 ретроавтомобілів та мотоциклів приїхали із Польщі, Чехії, Словаччини. Долучилися до забігу й учасники львівського автофанклубу “ЗАЗ-КОЗАК” та закарпатські власники ретроавтівок і мотоциклів.

Машини не просто «на ходу», а й у чудовому технічному стані. Унікальність цієї події ще і в тому, що більшість із цих раритетних авто ніколи не перетинали кордон Шенгену, адже через поважний вік на великі відстані не їздять. Було організовано спрощений перехід через кордон, за що окрема подяка Закарпатській митниці ДФС, прикордонній службі, а також патрульній поліції, яка забезпечила супровід.


Найстарша автівка, що приїхала до Ужгорода – 1920 року випуску, найдорожча коштує 2,5 мільйони євро.


Земплінський ветеранський клуб Міхаловце нараховує близько 110 членів, але не всі автомобілі змогли їхати через кордон, бо не мають відповідних документів. Є, приміром, авто 1920 року, яке зареєстроване не як автомобіль, а як раритет. Тож, хоч і їздить – бере участь в автопробігу у Міхаловце та навколо Земплінської Ширави – зараз залишилося вдома.


Ветеранський клуб Міхаловце відзначає 14-у річницю Земплінського ветеранського ралі. Цей захід внесений до ТОП-10 заходів Кошицього краю. Головною ціллю є донести до широкої публіки емоції та сторінки з історії автомобільного світу.


Цього року захід уперше провели в Ужгороді, ідея виникла минулого року, коли делегація Ужгородської міської ради була у Словаччині з візитом: багато автолюбителів зауважили, що ніколи не були в Ужгороді. Тому ужгородці вирішили показати, що готові до партнерства зі словацькими друзями і в такому напрямі, тим більше що цього року – 20-а річниця побратимства Ужгорода та Міхаловце.

 

 

clipnews