В Ужгороді відзачили 99 річницю заснування товариства “Просвіта” (фото)

9 травня, в напрочуд теплій атмосфері відзначили 99 річницю з дня утворення найстарішої української організації Закарпаття – крайового товариства «Просвіта».

Захід пройшов у Народному Домі “Просвіти” в Ужгороді за участі сивочолих ветеранів національно визвольних змагань, просвітян краю та учасників бойових дій на сході України. Голова “Просвіти” Павло Федака розпочав захід хвилиною мовчання за всіма закарпатцями, які склали голови у ІІ світовій війні та полеглими у сучасній російсько-українській війні, за членом Ради “Просвіти” майором-розвідником Віталієм Постолакі, який героїчно загинув під Дебальцево.


Привітати учасників зібрання прийшов народний депутат України Роберт Горват, який зазначив, що закарпатська “Просвітіта” є тим ланцюгом, що єднає борців за незалежність України з 1920 року, року заснування товариства і до наших днів.


Присутні на урочистостях привітали з 80-річнм ювілеєм члена Ради крайової “Просвіти” доктора історичних наук, професора Володимира Задорожного. Також було вручено премії імені Президента Карпатської України Августина Волошина за 2019 рік. Лауреатами стали відомий закарпатський композитор Андрій Червеняк та відомий історик Микола Олашин.


Голова “Української асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області” Вячеслав Харченко та нардеп Роберт Горват нагородили медаллю “За оборону шахти Бутівка” воїнів які захищали цей символ незламності України в околицях Донецька.


Після цього відбулося покладення квітів на могили ужгородців, що загинули у війні на сході України.

 

http://

 

clipnews