Очисні споруди Ужгорода в критичному стані

Ситуацію, що склалася на очисних спорудах Ужгорода, сьогодні розглянули на позаплановому виїзному засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Василя Гомоная.

 

Члени комісії оглянули розподільчу камеру очисних споруд, де виявлено зсув та обвал залізобетонних опор і руйнування лотків розподілу прийнятих стоків на основні технологічні споруди.

 

Докладно про ситуацію розповіли директор КП «Водоканал м.Ужгород» Станіслав Карташов та головний інженер підприємства Михайло Брежнєв.

 

Очисні споруди міста, які зводилися всередині 80-х років минулого століття, були розраховані приблизно на 70-75 тисяч населення, а відтак – на 50 тисяч метрів кубічних стоків на добу. Однак зараз населення міста майже вдвічі більше, і об’єм стоків іноді сягає 100 куб. м на добу в період тривалих опадів.

Члени комісії одноголосно підтримали висновок за результатами огляду: необхідно негайно вжити заходи для відновлення залізобетонних конструкцій опор та лотків із збільшенням їхньої пропускної спроможності. Інакше нинішня ситуація може перерости у надзвичайну ситуацію техногенного та природного характеру – скидання неочищених чи недостатньо очищених стічних вод на території населеного пункту або у водні об’єкти в обсязі понад 100 куб. м за годину (класифікується наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.08.2018 № 658). Відтак це може призвести до відключення водопостачання та водовідведення в Ужгороді, повної зупинки роботи каналізаційних очисних споруд, паралізувати життєдіяльність міста, спровокувати захворюваність на небезпечні інфекційні недуги.

Згідно з протоколом комісії, роботи розпочнуться з 10 травня. За рекомендаціями виїзного засідання одночасно проблемне питання буде винесено на найближче засідання сесії Ужгородської міськради.

 

 

clipnews