Надзвичайні ситуації на Закарпатті станом на четвер, 23 травня 2019 року

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 23 травня 2019 року.

 

Підрозділами Управління ДСНС України у Закарпатській області впродовж чергової доби для проведення заходів з попередження надзвичайних ситуацій, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів здійснено 34 виїзди, з яких один – хибний.

Щодо обстановки з пожежами

   

Усього

 

Збитки

Загинуло осіб Постраждало осіб Врятовано осіб
Усього дітей усього дітей усього дітей
Впродовж

зазначеного періоду

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

З початку року 1622 28 1 21 1 18 1

22.05.2019 о 14 год. 50 хв. загорання автомобіля ВАЗ 2107 за адресою: м Мукачево, вул. Духновича. Пожежею пошкоджено моторний відсік. Причина та збитки встановлюються. На пожежу залучалfсь 1 АЦ ДПРЧ-17 м. Мукачево.

 

Некласифіковані надзвичайні події

Унаслідок інтенсивних, сильних опадів у вигляді дощу, що пройшли протягом 21-22 травня 2019 року, на території Закарпатської області відбулось підтоплення сільськогосподарських угідь, дворогосподарств та житлових будинків, а саме:

Іршавський район:

– с.Лисичево – пошкоджено мостовий перехід через потічок Яблінець, зруйновано 120 м/п берегоукріплення в ур. Заріка, зруйновано мостовий перехід через р. Лисичанка та 60 м.п. берегоукріплення, пошкоджено міст в ур. Гнила;

– с.Бронька – зруйновано 210 м.п. берегоукріплення р.Красна;

– с. Суха – пошкоджено 230 м.п. корінного берега річки;

– с.Вільхівка – підтоплено 50 Га сільгоспугідь;

– м.Іршава-с.Сільце – підтоплено 35 Га сільгоспугідь;

– с.Заріччя, урочища Віраж, Морва» та Легелив, підтоплено 410 Га сільгоспугідь;

– с. Кам’янське – підтоплено 80 Га сільгоспугідь;

– с.Ільниця – пошкоджено корінний берег потічка Яловий.

– с.Довге – пошкоджено 70 м/п берегоукріплення на р. Свинка;

– с.Вільхівка – перелив води через автошляху державного значення Мукачево-Рогатин завдовжки близько 150 м та  висотою 10 см. Рух призупинено.

Хустський район:

– с.Данилово – підтоплено 2 дворогосподарства та 20 Га пасовищ;

– с.Стеблівка – с.Сокирниця – підтоплено 150 Га пасовищ.

Виноградівський район:

– с.Черна – підтоплено 3 Га сільгоспугідь;

– с.Дюла – підтоплено 240 Га сільгоспугідь

– с.В.Комяти-с.Шаланки – підтоплено відрізок автошляху місцевого значення, проїзд можливий.

Тячівський район:

– с.Крива – внаслідок підняття рівня води в р.Тересва, підмито дамбу завдовжки 140 м.;

– смтТересва – підмито дві ділянки природньої берми біля підніжжя лівобережної дамби завдовжки 50 м.

Перечинський район:

– с.Т.Поляна – підтоплено 62 дворогосподарства, із них 31 житловий будинок, а також пошкоджено 3 мостові переходи через р. Турія;

– с.Порошково – підтоплено 6 дворогосподарств;

– с.Т.Пасіка – підтоплено 1 дворогосподарство.

 

Усього на території області (дані станом на 06:00 23 травня) підтоплено 31 житловий будинок, 71 дворогосподарство, 818 Га сільгоспугідь, 170 Га пасовищ, а також пошкоджено 6 мостові переходів, зруйновано 650 м.п. берегоукріплень.

 

22.05.2019 о 17:50 до ОКЦ повідомили про розбиття побутового ртутного термометра в кімнаті житлового будинку, за адресою: м. Ужгород, вул. Берчені. Для проведення демеркуризації приміщення від ртуті залучалось відділення РХЗ АРЗ СП.

 

Виявлені та з нищені ВНП

З початку 2019 року (станом на 23 травня) група піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області 58 разів залучалася на вилучення та знищення ВНП, а саме:

артилерійські снаряди – 36 од.,

мінометні міни – 104 од.,

протитанкові міни –6 од.

гранати – 57 од.

набої  – 520 од.

усього –  723 одиниці ВНП.

 

 

Штормове попередження

Протягом 23 травня на більшій частині території Закарпатської області збережуться значні дощі, подекуди сильні зливові дощі. Вдень грози, в окремих пунктах град. Під час грози шквалисте посилення вітру 15-20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий). 23 травня під ранок та протягом першої половини дня в басейнах річок Уж і Латориця очікується чергова хвиля зливових дощів. На річках будуть відбуватись швидкоплинні підвищення рівнів води на 0.5–1.2 м над поточними рівнями, вихід води на заплаву. В місцях проходження сильних злив очікується формування значного схилового стоку, утворення локальних селів, на низинних частинах басейнів формування значного місцевого стоку, підтоплення понижених місць.

 

Погодні умови на території Закарпатської області

За повідомленням Закарпатського центру з гідрометеорології на території області 23 травня очікується: хмарна погода, на більшій частині території значні дощі, подекуди сильні зливові дощі. Вдень грози, в окремих пунктах град. На високогір’ї місцями туман. Вітер південно-західний 5-10, під час грози пориви 15-20 м/с. Температура повітря вночі 8-13° тепла, вдень 13-18°, в горах місцями 7-12° тепла.

По м. Ужгород: хмарна погода, часом дощ, вдень з грозою. Вітер південно-західний 5-10, під час грози пориви 15-20 м/с. Температура повітря вночі 11-13°, вдень 16-18° тепла.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

 

clipnews