Медики назвали перші ознаки цукрового діабету

Діабет – це захворювання, яке впливає на здатність організму виробляти інсулін або реагувати на нього. В результаті рівень цукру в крові сильно зростає. Варто розуміти, що залишена без лікування хвороба не тільки знижує якість життя, але ще і скорочує її тривалість.

Саме тому так важливо прислухатися до свого організму і своєчасно реагувати на зміни в ньому, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ukr.media.

 

Загострена спрага і часте сечовипускання
Гостре відчуття спраги і постійна необхідність відвідати туалет є найбільш поширеними симптомами діабету. Під час хвороби нирки не можуть увібрати надлишки цукру. В результаті він виявляється в сечі і починає витягувати рідини з тканин організму. Середньостатистична людина мочиться близько семи разів за день. Кількість сечовипускань від чотирьох до десяти теж можна вважати нормальним. Якщо ж частота сечовипускань різко зросла саме за останній час, вам слід замислитися.

 

Загострений голод
Загострення апетиту в поєднанні з гострою спрагою і частим сечовипусканням складається в характерну картину для діабетика. Якщо організм не виробляє достатньо інсуліну або не реагує на нього належним чином, людина не може перетворити їжу в глюкозу, яку клітини використовують як джерело енергії. Це призводить до загостреного відчуття голоду, який не проходить і після їжі. Навпаки, вживання їжі тільки погіршує ситуацію.

Втома
Ще однією поширеною ознакою діабету є постійна втома, оскільки у клітинах немає достатньої кількості глюкози для виробництва енергії. Зневоднення, викликане постійним сечовипусканням, тільки погіршує ситуацію.

 

Розмитий зір
Якщо розмитий зір не вказує на серйозну проблему з очима, воно, як правило, виявляється ранньою ознакою діабету. Симптом проявляється через те, що очне яблуко опухає і змінює форму. В результаті очі гірше фокусуються, все починає здаватися розмитим і нечітким. Зазвичай ці зміни оборотні, якщо рівень цукру в крові стабілізується завдяки лікуванню. Якщо ж діабет залишити без уваги, такий симптом може привести до сліпоти.

 

Безпричинна втрата ваги
Якщо людина починає втрачати вагу, слід насторожитися. Так як тіло не використовує глюкозу як джерело енергії при діабеті, воно починає спалювати жир і м’язи. Це і призводить до падіння ваги. Зневоднення теж може бути причиною раптової втрати маси тіла, так як організм позбавляється від рідин при прискореному сечовипусканні. Різке зниження ваги зазвичай є ознакою діабету першого типу, але і при другому цей симптом можливий.

 

Свербляча шкіра
Коли надмірна кількість цукру покидає організм з сечею, тканини організму позбавляються рідини. Шкіра може страждати від цього в першу чергу. Сухість шкіри призведе до свербіння. Ще однією розповсюдженою причиною свербіння є грибкова інфекція, яка є поширеною проблемою у людей з діабетом.

 

Повільне загоєння ран
Подряпини і порізи, які занадто повільно гояться, можуть бути симптомом діабету. Високий рівень цукру в крові не тільки призводить до запалення, але ще і погіршує циркуляцію крові. В результаті пошкоджені ділянки шкіри не відновлюються з нормальною швидкістю. Особливо це стосується ніг. Поширеною ситуацією для пацієнтів з діабетом є виникнення ран на ногах, що ведуть до більш серйозних проблем.

 

Темні плями на шкірі
Оніміння, поколювання або біль в руках або ногах – досить поширені ознаки діабету, оскільки високий рівень цукру в крові призводить до погіршення циркуляції крові, що, в свою чергу, викликає пошкодження нервів. Кінцівки найбільше віддалені від серця, тому вони і страждають першими.

clipnews