Пожежа у Нотр-Дамі: вогонь гасили 9 годин, дах і шпиль згоріли

Французьким пожежникам вдалося взяти під контроль пожежу у Соборі Паризької Богоматері в Парижі, яка розпочалася у понеділок пізно ввечері.

Про це повідомляє “Європейська правда” із посиланням на Le Figaro.

Пожежникам вдалося зберегти 850-річну головну кам’яну споруду готичної будівлі, включаючи дві її вежі, але шпиль і дах повністю згоріли і обвалилися.

Приблизно о 19:50 в понеділок впав 93-метровий шпиль собору, який був одним із символів Парижа. Через кілька годин згоріла більша частина даху будівлі.

Майже дев’ять годин з вогнем боролися 400 пожежних, які заливали водою будівлю з 18 рукавів. Один пожежник отримав травму під час гасіння.

Причина пожежі поки що не зрозуміла, але чиновники кажуть, що це може бути пов’язано з масштабними ремонтними роботами, які велися у соборі.

Паризька прокуратура відкрила розслідування. Слідчі вночі вже допитали кілька будівельників, адже вогонь поширювався саме там, де стояло будівельне риштування.

Ступінь пошкоджень всередині собору поки невідома. В Соборі Паризької Богоматері зберігається одна із найбільших реліквій християнства – Терновий Вінець. Ректор собору (відповідальний за богослужіння священик) Патрік Шове повідомив, що реліквію врятували.


clipnews