Гроші на лікування в Мукачеві замість тих, хто цього потребує, отримують наближені до влади (відео)

У Мукачівському соцзахисті днями закінчилася аудиторська перевірка, незабаром оприлюднять її результати. Мова про кошти, виділені на допомогу.

Допомагати тим, хто цього потребує, звісно, потрібно, це добра і благородна справа. Однак платники податків Мукачева кажуть: хотіли б, аби їхні, народні гроші витрачали прозоро.

Редактор газети «Сила народного контролю» Лариса Ступак проводить журналістські розслідування уже 4 роки. Зізнається: такого важкого, як щодо можливих бюджетних порушень у Мукачівському соцзахисті, ще не мала. Працювала 2 роки, щоб отримати інформацію, яку за законом мала одержати протягом 5 днів. На перший запит Лариса Ступак отримала відмову, мотивували їй тим, що це – персональні дані. По кожній відмові журналістці довелося робити заяву про злочин у правоохоронні органи, і щоразу відкривали кримінальні справи.

Журналістка каже: імовірно, у чиновників є вагомі причини приховувати перелік людей, які отримували кошти. За 2 роки представникам громадських організацій Мукачева та журналістам видання «Сила народного контролю» вдалося з’ясувати чимало цікавого. Акт за результатами пообіцяли оприлюднити, однак наразі, каже п. Лариса, є вже докази порушень.

Олександр Гнатів, голова громадської організації «Єдність краю», каже: не проти самої програми, адже така фінансова допомога часто необхідна містянам. Якщо б її використовували доцільно, то і питань би не виникало. З приводу Степана Гіги, то чоловік намагався сам дізнатись у співака, наскільки правдивими є цифри та документи. Чоловік проти, аби за кошти громади лікувались наближені до чиновників особи, тому неодноразово звертався до поліції.

Нагадаємо, що отримувати допомогу на лікування за цією програмою можуть тільки люди з мукачівською пропискою. Виявилося, що Степан Гіга також прописаний в Мукачеві. Про це ми повідомляли в наших попередніх матеріалах.

Що таке можна виробляти з проектом, про положення якого жінка знає все, і який по – суті вона і започаткувала, Лариса Шуманська навіть не уявляла. Вона колишня співробітниця управління соцзахисту населення та безпосередньо колишня підлегла начальника управління мукачівського соцзахисту – Наталії Зотової. Каже, звільнили її несправедливо, а програмою на договартісне лікування користуються, як самі хочуть.

Жінка стверджує, що заява представників міськради про те, що програма почала діяти в 2016 році, коли мером став Андрій Балога, – неправдива, та й кошти мали видавати тільки один раз на рік. Зробили це для того, аби фінансувати своїх, каже жінка. А от справжнім хворим, бувало, і відмовляли. Розповідають і про систему отримання коштів.

Якщо кошти ідуть на лікування дітей, здоров’я яких вдається врятувати, то це – дуже добра і благородна справа. Але якщо всі гроші ідуть на лікування людей, то навіщо робити ці схеми і приховувати кому надається матеріальна допомога – не зрозуміло, каже Лариса Ступак. Оприлюднила вона й сенсаційну інформацію, про фінансування громадян РФ коштом платників податків Мукачева.

У прокуратурі ж перевіряють інформацію щодо можливої розтрати бюджетних коштів працівниками соціального захисту населення Мукачівської міської ради. Чи справді правопорушення мало місце – встановлює слідство. Поки у справі триває досудове розслідування. Не зупиняються та продовжують своє розслідування журналісти та активісти Закарпаття.

clipnews