8 “золотих” правил збереження здоров’я нирокУ вівторок, 12 березня об 11.00, в прес-центрі Закарпатської ОДА (пл.Народна,4) відбудеться брифінг заступника головного лікаря Закарпатської обласної клінічної лікарні ім.А.Новака, обласного нефролога  Василя Стрижака.

Тема брифінгу присвячена Всесвітньому дню нирки, який щорічно відзначається у другий четвер березня. У 2019 році цей день проходить під гаслом: «Здорові нирки для всіх і скрізь» («Kidney health for everyone for everywhere»).

   Хронічна хвороба нирок (ХХН)займає 6 місце серед причин смерті. 850 мільйонів чоловік у всьому світі страждають захворюваннями нирок. ХХН є причиною 2,4 мільйона смертей на рік, а гостра ниркова недостатність є головною причиною  розвитку ХХН, яка вражає 13 мільйонів чоловік у світі.

  

8 “золотих” правил збереження здоров’я нирок:

1. Ведіть активний спосіб життя (регулярне фізичне навантаження допомагає знизити ризик розвитку захворювань нирок).

2. Контролюйте рівень цукру в крові (приблизно у половини людей, які страждають на цукровий діабет, розвивається ХХН(хронічна хвороба нирок), тому таким пацієнтам слід регулярно, не рідше одного разу на рік, проходити обстеження нирок).

3. Контролюйте артеріальний тиск (артеріальна гіпертензія є найбільш частою причиною ураження нирок).

4. Контролюйте масу тіла. Намагайтесь знизити кількість солі до 5-6 грам на день (близько чайної ложки).

5. Пийте не менш 1-1,5 літра води в день (не замінюйте воду соками або солодкими газованими напоями; вживання достатньої кількості води знижує ризик утворення каменів у нирках).

6. Не паліть (нікотин знижує кровоток в нирках, що веде до зниження їх функції; також, куріння значно підвищує ризик розвитку раку нирки).

7. Не приймайте лікарські препарати без призначення лікаря (багато з них мають нефротоксичну побічною дією).

8. Регулярно проходите обстеження нирок, якщо у вас є один або більше факторів ризику, таких як:

– цукровий діабет,

– артеріальна гіпертензія,

– надмірна вага.clipnews