Схеми «розпилу» бюджету Мукачівської міськради стали об‘єктом журналістського розслідування (відео)

Днями розгорівся неабиякий скандал між активістами, представниками громадських організацій та управлінням соцзахисту населення Мукачівської міської ради.

У публікаціях, що поширюють громадські активісти, йдеться про те, що Мукачівська міська рада роздає матеріальну допомогу «потрібним» людям, або ж Степан Гіга незаконно отримав матеріальну допомогу з бюджету Мукачева. Такі заголовки останній тиждень заполонили інтернет-ресурси. Ці документи – це списки осіб, що отримали допомогу на лікування. Їх оприлюднення домагалися активісти, та очільниця управління соцзахисту Мукачева відмовлялася надати таку інформацію редактору газети «СНК» Ларисі Ступак, повідомляє журналіст.

Лариса Ступак додає, за кожним фактом ненадання на запис журналіста публічної інформації за її заявами були відкриті кримінальні провадження. Загалом кримінальних справ відносно керівництва управління праці соціального захисту населення Мукачівської міської ради відкрито близько п’ятнадцяти. Також активісти ініціювали ретельну перевірку роботи мукачівського соцзахисту. Вже у лютому тут працювала Державна аудиторська служба України в Закарпатській області. Проводила ревізію Ольга Коваль, яка в інтерв’ю телеканалу «Сіріус» на 11 день перевірки заявила, що порушень не виявлено, хоча перевіряти планували 60 діб. Журналістам «М-студіо» з власних джерел стало відомо, що перевірка наразі триває, про імовірні порушення таки йдеться, а оприлюднювати офіційну інформацію аудитори зможуть лише після завершення процесу.

Та громадських активістів не покидало відчуття замовчування правди. Бо дивним чином нібито матеріальну допомогу з бюджету міста Мукачево отримав відомий український естрадний співак Степан Гіга, родом з с. Білки Іршавського району, та прописаний в Ужгороді – про це розповіли на сторінках у соцмереджах. Та всім відомо, що отримувати допомогу з міського бюджету мають право тільки люди з мукачівською пропискою. Як виявилось, людина на ім’я Степан Гіга прописана у Мукачеві, у гуртожитку на вулиці Токаря. Така новина викликала бурю емоцій у соцмережах та відповідно купу коментарів.

У гуртожитку на вулиці Токаря, в якому прописаний Степан Гіга, ні співака, ні іншої людини з таким прізвищем ніколи не бачили, каже Елемир Албовк. Чоловік працює комендантом і живе в цьому гуртожитку вже більше 12 років. Аби підтвердити слова, показує списки.

Ніколи не чула, щоб в їхньому гуртожитку був прописаний Степан Гіга, і місцева жителька пані Анжела. Степана Гігу жінка бачила тільки на концерті. Як живе співак – змогли побачити усі українці у програмі міняю жінку за 2013 рік. І з власних джерел відомо, що вартість одного його концерту – щонайменше 130 тисяч гривень.

У Мукачеві тих, кому допомога потрібна більше, ніж відомому артисту, вистачає, кажуть містяни.

В соцмережах існує думка, що таким чином з артистом розраховувались за концерти. І таких випадків з допомогою на лікування тим, «кому потрібно» або «своїм» – чимало, кажуть активісти. У цих списках час від часу випливають прізвища заможних людей чи родичів чиновників, або й самих чиновників. А мова йде, нагадаємо, про мільйони гривень.

Як же в Мукачеві визначають, кому і яку суму потрібно на лікування, намагалась дізнатись Лариса Ступак. Як виявилось, про нецільове використання бюджетних коштів за цією програмою з допомоги на лікування до поліції час від часу вже надходили заяви. Усі вони стосуються надання грошей сумнівним особам.

Серед останніх новин, що оприлюднили активісти у соціальних мережах, – інформація про те, що списки тих, хто отримував грошову допомогу, вилучили за рішенням суду.

Активісти свої розслідування, кажуть, будуть продовжувати, адже вважають неправильним роздавати кошти мукачівців направо і наліво. В той же час, очевидно, меру міста та представникам влади варто би і самим направити звернення до прокуратури, яка б провела перевірку цих справ і довела їхню чесність та відкритість. Якщо ж ні – то мимоволі закрадається думка: очевидно, молодій команді є що приховувати?

Деталі у сюжеті М-Студіо

clipnews