Змінили місце проживання чи прізвище – вчасно поінформуйте органи ДФС

Фахівці органів ДФС Закарпаття наголошують, щоб уникнути непорозумінь з контролюючим органом всі фізичні особи – платники податків зобов’язані протягом місяця з дня виникнення таких змін подавати контролюючим органам відомості про зміну даних.

Це передбачено п.70.7 ст.70 р. ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та п.1 р.IX Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017  № 822.

Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про реєстраційні дані, платники у визначений законодавством термін отримають податкові повідомлення – рішення про нараховані суми податків. Відтак зможуть виконати свій обов’язок  зі сплати податків та уникнути фінансових санкцій.

Для цього, фізичними особами слід подати до контролюючих органів Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (Форма № 5 ДР) або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта (Форма № 5 ДРП).

Вказані заяви подаються особисто або через представника за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.

Для заповнення заяв необхідні дані паспорта та інших документів, які підтверджують зміни даних. Внесення змін до Державного реєстру здійснюється протягом трьох робочих днів. В окремих випадках п’яти днів.

Подати документи та отримати необхідну консультацію можна у територіальних Центрах обслуговування платників ГУ ДФС у Закарпатській області. Бланки заяв та зразки заповнення можна завантажити на офіційному порталі у банері «Центри обслуговування платників» за посиланням: http://zak.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/

ДФС у Закарпатській області

clipnews