Депутати Чопської міськради масово прогулюють засідання сесій (документ)Восени 2015 року в Чопську міську раду було обрано нового міського голову та депутатів міської ради. Цього разу рада омолодилася, адже мешканці міста надали перевагу молодому поколінню. Пройшовши більше половини терміну діяльності ради можна впевнено стверджувати, що значна частина депутатів, які повинні підтримувати своїх виборців, забула про свої виборчі обіцянки. Попробуємо аргументувати це. Інформує видання Мій Чоп.

Серед нововведень, які започаткувала сьогоднішня чопська влада, це відкритість. Тепер кожен мешканець міста може спокійно прийти на засідання сесії міської ради, виконкому чи робочої комісії, але не тільки прийти але й має можливість вільно виступити, відкрито говорити. Для тих кому лінь ходити, можна спостерігати online трансляцію засідань сесії в мережі Інтернет, або дивитися таке засідання в записі. Тобто міська влада зі своєї сторони старалася зробити роботу відкритою, більш доступнішою до мешканців міста. Уже третій рік поспіль міський голова разом із окремими депутатами публічно звітується, про час і місце такого звітування можна прочитати як на офіційному сайті міської ради так і на міських дошках оголошення. Чиновникам, які працюють відкрито немає чого боятися публічного звіту, а тим більше депутатам, які мають мандат довіри громадян.


Правда, традиція відкритого публічного звітування перед громадою міста в більшості депутатів хромає, одні зовсім відмовляються звітуватися, інші не публікують свої публічні звіти чи змінюють місце і час звітування, щоб ненароком до них не завітали журналісти та не задавали незручних питань, а третім все байдуже, яке звітування. Крім того, проти окремих депутатів були відкриті кримінальні провадження за порушення українського законодавства, які за споглядацької позиції прокурорів Ужгородської місцевої прокуратури були закриті судом. Відповідь на те,чому прокурор зайняв таку позицію надасть Генеральна прокуратура. Тобто окрема частина міських обранців, грубо нехтує законами держави, свідомо чи несвідомо їх порушує. Чи потрібні нам такі міські обранці, думаю, що нам прийдеться уже дуже скоро на чергових місцевих виборах.
Якщо керівництво міської ради старається дотримуватися чинного законодавства, на жаль депутати, а особливо молоді, майже зовсім ні. Питання публічного звітування перед громадою міста, перед своїми виборцями, як того вимагають закони України та Статут міської громади для окремих міських обранців стає засекреченим.

Переглядаючи офіційний сайт міської ради можна констатувати, що значна частина міських обранців не оприлюднила свій звіт. Тут можна навести безліч випадків, але ми зупинимося лише на декількох прикладах однієї політичної партії, яка керувала містом десять років підряд.


Молодий єцівський депутат Бублик Михайло, який декларує себе як борця за справедливість, критикуючи міську владу, сам жодного разу публічно не прозвітувався перед мешканцями міста. Немає що сказати депутату, адже він є одним із найбільших прогульників засідань комісій та сесій міської ради. Згадується 2014 рік, коли він будучи керівником міського ЦНАПу не приймав документи в молодих матерів, заставляючи їх надавати різноманітні довідки.


Його керівник, лідер фракції ЄЦ Галина Цар, як не звітувалася публічно перед громадою будучи міським головою так і дальше не хоче звітуватися перед мешканцями міста будучи депутатом.


Депутат міської ради від цієї ж балогівської партії Якобчук Тодор уже три роки не може оприлюднити в своєму кабінеті на офіційному сайті міської ради свою біографію. Що ховає міський обранець від своїх виборців, що за секрети в нього від громади міста? Минулого року, журналіст нашого видання прийшов на його звітування,задати це запитання, а він тихесенько без будь-яких публічних оголошень переніс свій звіт на день раніше. Переживав депутат, боявся незручних запитань. А питань в журналіста було багато, адже саме в цей час у червні минулого року міську раду почало лихоманити зі звільненням заступників міського голови. Одним із ініціаторів якого був саме депутат Тодор Якобчук.


Інший депутат від цієї ж балогівської партії Єськін Ігор, який нібито публічно прозвітувався минулого року забув оприлюднити свій звіт на сайті міської ради. Забув так забув скажете ви, але уже майже п’ять місяців тягнеться звітування постійної депутатської комісії з питань законності, яку він очолює. Збіг обставин, чи що? Переглядаючи проекти рішень на сайті міської ради, ви там не знайдете самого звіту цієї постійної депутатської комісії. Чому немає відкритої інформації? Що засекречено? Стало цікаво тому, обов’язково напишемо голові комісії інформаційний запит щодо не оприлюднення публічної інформації. Побачимо відкритість та прозорість депутатської комісії з питань законності. А зараз уже констатуємо, що перший раз комісія повинна була звітуватися ще у грудні минулого року, відклали бо голова комісії не підготував звіт. Відклали на березневу сесії, а звіт у відкритому доступі так і не з’явився. Виглядає якось так дивно, що публічна комісія міської ради засекретила звіт. Переглядаючи відео засідання сесії міської ради від 6 березня видно, що звіт роздається присутнім депутатам лише під час засідання. Тут стало ще більш цікаво, що такого ховає депутатська комісія від мешканців міста.

Депутати міської ради так і не прийняли рішення щодо звітування цієї комісії, тому на наступному засіданні обов’язково отримаємо інформацію та обов’язково опублікуємо їхній секретний звіт.
Аналізуючи 2018 рік, можна побачити традицію депутатів подавати проекти рішень на засіданні сесії без попереднього публічного оприлюднення, тобто міські обранці чомусь не дуже хочуть дотримуватися чинного українського законодавства.


Тут можна навести ще безліч інших випадків, коли представник народу в міській раді, лице громади міста, нехтує довірою містян та порушує закони України. Висновок, шановні мешканці, ми зможемо зробити восени 2020 року, коли отримаємо бюлетень для голосування. Тоді треба кожному з нас замислитися перед тим, як ставити відмітку в ньому, а чи потрібні громаді такі народні міські обранці !?

Доброю ілюстрацією до матеріалу є аналіз відвідування депутатами Чопської міськради сесій та засідань постійних комісій, який опублікувало видання “СНК”.clipnews