Мукачівський ЦНАП проголосили «Храмом корупції»

Всі ми добре знаємо з яким пафосом влада розпочала будівництво нового ЦНАПу. Було багато суперечок стосовно доцільності його будівництва, стосовно нагальності і стосовно суми робіт, яку майже всі експерти вважали завищеною в рази.

Але як би там не було, більшістю міської ради рішення було прийнято і почалось спорудження нової будівлі позаду міської Ратуші. Договір був укладений 22.06.2017 р. на суму 32 700 738,00 грн. з ТОВ «Шлях». Вже тоді було зрозуміло, що даний договір має ознаки корупційної складової. Адже, як може тендер на 32 млн. грн. виграти підприємство зі статутним фондом в 20 тис. грн, а тендерні кошти в декілька разів перевищували максимальний річний дохід. Але роботи все ж розпочались. Нам не одноразово рапортували, що невдовзі ЦНАП відкриється і це буде надсучасний центр з надання адмін. послуг.

Але йшов час, кошти виділялись, роботи не виконувались. І ось прийшов термін закінчення дії договору на реконструкцію ЦНАПу – 31.12.2018р. За даними ВКБ завершеність будівництва складає 70%.

Згідно умов договору підрядник несе відповідальність за порушення строків закінчення виконаних робіт , сплачуючи неустойку в розмірі подвійної відсоткової ставки НБУ від суми виконання робіт. Крім того там багато інших питань і стосовно субпідрядників, і стосовно актів виконаних робіт, і матеріальних цінностей. На даний момент будівництво заморожено, зі слів міського голови, влада буде розривати відносини із цим підрядником і шукати нового для завершення робіт.


Ось що відбувається коли посадові особи при виконанні службових обов’язків керуються власними інтересами, а не інтересами громади.
Згадується вислів: «Корупція існує всюди в світі, але в Європі, наприклад, спочатку щось будують, а потім, що залишиться, те вкрадуть, у нас навпаки – спочатку вкрадуть, а потім з того що залишилось намагаються щось побудувати».


В Україні повинна почати існувати політична відповідальність, тому що, як бачимо, кримінальної ніхто не боїться. Допоки ми не почнемо відповідально підходити до виборів своїх представників у органи Державної влади і Місцевого самоврядування нічого не поміняється.
І наостанок хотів би згадати вислів Джорджа Оруела: «Люди, які голосують за невдах, злодіїв, зрадників і шахраїв, не є їх жертвами. Вони співучасники».

Олег Казибрід
clipnews