Контрабандисти не полишають спроб налагодити бізнес на прикордонному «Діловому»

На Закарпатті на ділянці відділу «Ділове» злочинні елементи не полишають спроб втягнути прикордонників в незаконні оборудки пов’язані з переміщенням товарів через кордон.

Державна прикордонна служба України разом з іншими правоохоронними органами проводить рішучі дії у боротьбі з проявами протиправної діяльності на кордоні. Це звісно викликає неабияке невдоволення у контрабандистів і спротив. При цьому порушники намагаються не лише підкупити, а й залякати охоронців кордону, часто нехтуючи людським життям. Варто лише пригадати прикордонника Вадима Березенського, який, зупиняючи порушника кордону, загинув через наїзд контрабандиста автомобілем. Крім того, в селищі Ділове прикордонники затримали одного з ділків, що обіцяв розстріляти наряд, якщо перешкоджатимуть його оборудкам на кордоні. 

Звісно, є й такі прикордонники, які спокушаються на хабарні пропозиції організаторів оборудки. Однак в цьому напрямку чітко працюють співробітники внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби, які у взаємодії з іншими правоохоронцями викривають такі факти і притягують винних військовослужбовців до відповідальності. Зокрема, днями затримано жінку-військовослужбовця, яка за понад 1000 доларів США мала посприяти незаконному переміщенню тютюнових виробів у Румунію і надати інформацію контрабандистам про час та місце розташування прикордонних нарядів. Також викрито ще 2 військовослужбовців, які перебуваючи в прикордонному наряді згодилися за 10 тисяч гривень «закрити» очі на переміщення через кордон 20 ящиків сигарет.

Однак це поодинокі випадки серед більшості співробітників Держприкордонслужби. Тільки минулого року прикордонники загалом майже 800 разів відмовлялися від пропонованих їм хабарів, а суми неправомірної вигоди інколи сягали не однієї сотні доларів.

При цьому тільки вчора протиправні елементи намагалися підкупити прикордонників відділу «Ділове», але отримали категоричну відмову. Військовослужбовці саме перебували в прикордонному наряду, коли двоє невідомих під’їхали на автомобілі іноземної реєстрації і запропонували за грошову винагороду сприяти незаконному переміщенню сигарет. Зрозумівши, що домовитись не вийде і аби не бути затриманими, ділки відразу з місця втекли. По даному факту поінформовано оперативних співробітників та ГУНП в Закарпатській області і направлено повідомлення про виявлення кримінального правопорушення за ст.369 ККУ «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі».

clipnews