В Ужгороді грали у регбі на снігу

В Ужгороді провели змагання з виду спорту, який, хоч і розвивається на Закарпатті та має успіхи, досі є незвичним.

Незвичним був і формат матчу – грали у регбі на снігу.

Як розповів ініціатор і суддя змагання Федір Шандор, кубок «Uzh Snow Regbi» розігрують утретє, розпочавши у 2017-му році. У 2018 кубок став міжнародним, за участі словацьких регбістів, було 18 команд, утім, не було снігу.

«Uzh Snow Regbi – 2019» пощастило зі снігом, але через погодні умови і поганий стан доріг команд було всього дві: представляли Ужгороді і Мукачево. На полі спорткомплексу УжНУ «Буревісник» дівчата грали разом з хлопцями.

У регбі на снігу грають за правилами, аналогічними до гри в регбі на піску (пляжний регбі): усього лише два тайми по 5 хвилин. Відмінність у тому, що не можна розігрувати ногою: м’яч завжди в руках.

У єдиному матчі «Uzh Snow Regbi – 2019» в стрімкій і видовищній боротьбі з рахунком 7:6 перемогла команда Мукачева.

Як повідомив Федір Федорович, історія регбі на Закарпатті має 6 років, у краї є потужні команди, і чоловічі, і жіночі, і дитячі. Грають у всі види регбі: регбі-7, регбі-15, регбіліг, пляжний і зимовий регбі. Окрім Ужгорода і Мукачева, у регбі грають у Королеві, Велятині і Колочаві. Закарпатські команди є чемпіонами змагань в Угорщині та Словаччині, призерами студентської та вищої ліги.

До слова, регбі з усіма його підвидами – один з основних “екзотичних” видів спорту, які розвиваються на Закарпатті, поруч з американським футболом, петанком та кількома іншими.

obolok.com.ua

clipnews