Українця з підробленим паспортом затримали на кордоні з Угорщиною

Учора вдень прикордонники Чопського загону завадили спробі незаконного перетину кордону нашим співвітчизником, який повертався на територію України через пункт пропуску «Тиса». Під час здійснення прикордонного контролю пасажирів мікроавтобуса «Фольксваген» правоохоронці виявили, що один з пред’явлених документів не відповідає встановленому взірцю. У ході поглибленої перевірки встановлено, що бланк паспорта громадянина Румунії перепрошивався та не має належних захисних елементів. Такі ознаки свідчать про часткову підробку паспортного документа та отримання його незаконним шляхом.

Окрім того, документ перевірили за базами даних Інтерполу. Виявилося, що паспорт перебуває на обліку як викрадений або загублений на території Румунії.

Отож, пред’явника підробленого документа затримали в адміністративному порядку. Прикордонникам вдалося встановити належність правопорушника до громадянства України. Під час опитування та складання процесуальних документів у нього виявили паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Чому затриманий не скористався ним при перетині кордону, правоохоронці наразі встановлюють.

За скоєне правопорушення нашого співвітчизника притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 статті 204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України». До Національної поліції направлено повідомлення про виявлення ознак кримінального правопорушення передбаченого статтею 358 Кримінального кодексу України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів».

Після складання відповідних процесуальних документів затриманий вибув з пункту пропуску в супроводі співробітників Ужгородського відділку поліції ГУНП в Закарпатській області для надання пояснень.

 

Прес-служба Чопського прикордонного загону

 

clipnews