Українське законодавство обмежило право громадян Європи на вільне пересування

Внесені Верховною Радою України зміни до статті 35 Закону України «Про Національну поліцію України», згідно з якими перелік підстав для зупинки поліцейським транспортних засобів доповнюється положенням (пункт 10)щодо зупинки транспортного засобу, який зареєстрований в іншій країні, з метою виявлення його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту.

Таким чином створюється законодавча підстава для зупинки на розсуд поліцейського будь-якого автомобіля, який зареєстрований в іншій країні, тобто водій такого автомобіля апріорі вважається таким, що викликає підозру у вчиненні правопорушення і дає підстави для його перевірки.

За зауваженням Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України зазначене суперечить статті 24 Конституції України, згідно з якою  громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Очевидно, що міжнародне співтовариство дуже жорстко відреагує на можливу дискримінацію їх громадян в Україні, а головний лобіст закону голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна має всі перспективи стати персоною, якій заборонять в’їзд до країн Європейського Союзу. Очевидно, що перші інциденти за участі громадян Словаччини, Чехії чи Польщі не за горами.

 

trubyna.org.ua

clipnews