Прокуратура Закарпаття оскаржила рішення суду, який випустив неповнолітнього вбивцю під заставу

 

Прокуратура категорично не погоджується із ухвалою Хустського районного суду, в частині обрання застави неповнолітньому обвинуваченому в умисному вбивстві школяра з с.Нижня Апша та оскаржила її.

       

Прокуратура Закарпатської області, керуючись загальними положеннями кримінального судочинства та практикою Європейського суду з прав людини, оскаржила до Закарпатського апеляційного суду ухвалу Хустського районного суду, якою, школяру з с. Нижня Апша обвинуваченому в умисному вбивстві обрано альтернативну міру запобіжного заходу  –  заставу.

Так, вчора, 12 грудня 2018 року, у ході судового засідання процесуальним прокурором подано клопотання про продовження запобіжного заходу виключно у вигляді тримання під вартою.

Захисником обвинуваченого висловлено думку про передачу обвинуваченого під нагляд батьків. Але при цьому, у судовому засіданні жодним з учасників судового  процесу не заявлено, ні усне, ні письмове клопотання про визначення застави, у тому числі її розміру. Таке в судовому засіданні не обговорювалось та не розглядалось.

З прийнятою ухвалою, саме через застосування судом застави, прокуратура області категорично не погоджується, вважає її необґрунтованою, невмотивованою і незаконною, через що просить скасувати та постановити нову, відповідно до якої, продовжити відносно обвинуваченого строк тримання під вартою до 16 лютого 2019 р. без визначення розміру застави.

Крім того, прокуратура готує скаргу до Вищої Ради правосуддя  стосовно суддів, які прийняли таку ухвалу, оскільки вважаємо, що вони допустили  грубе порушення положень кримінального процесуального закону перевищивши повноваження та прийнявши незаконне, неправосудне і несправедливе рішення.

Як відомо, школяр обвинувачується в тому, що 14 березня 2018  р., в ході сварки з товаришем, завдав останньому множинні  колото – різані рани, від яких той помер на місці.

Також, звертаємо увагу громадян, що досягнення справедливого рішення у даній справі можливе тільки в рамках закону. Самосуд є незаконним, а його наслідки – кримінально-караними.

 

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

 

clipnews