Поліція Закарпаття нагадує пішоходам про дотримання правил руху на дорогах

В останні роки на дорогах України трапились десятки тисяч автомобільних аварій і катастроф, у яких загинули та отримали травми тисячі громадян. Причинами ДТП є не тільки порушення правил дорожнього руху з боку водіїв, але й необережність та самовпевненість пішоходів. Саме тому, поліція Закарпаття нагадує основні правила руху для пішоходів на дорогах України. 

 

Зокрема, пішоходи повинні ходити по тротуарах або пішохідних доріжках, притримуючись правого боку, а за їх відсутності – по велосипедних доріжках або в один ряд по узбіччю дороги, назустріч рухові транспортних засобів.

На дорогах, що мають розмежувальну смугу, а також на дорогах поза населеними пунктами можна рухатися по зовнішньому краю проїжджої частини назустріч рухові транспортних засобів. Рух пішоходів по швидкісних дорогах заборонено.

Додамо, що організованим колонам людей дозволяється рухатися тільки з правого боку проїжджої частини у напрямку руху транспортних засобів не більше ніж по чотири особи в ряд і за умови, що колона займе не більше половини ширини проїжджої частини. Для своєчасного попередження водіїв про рух колони спереду і ззаду неї повинні бути супроводжуючі з червоними прапорцями, а в темний період доби – із працюючими ліхтарями: спереду – білого кольору, позаду – червоного.

В нічний час пішоходам та велосипедистам слід рухатись у світло відбиваючих жилетах, що дасть змогу водіям вчасно вас побачити.

Відділ комунікації поліції Закарпатської області 

 

Нагадуємо, в Ужгороді попереджали і штрафували пішоходів-порушників:

 

clipnews