Чи законно колишній ужгородський суддя за три роки дослужився до генерала

Полковник юстиції запасу, почесний працівник прокуратури України, ветеран прокуратури України, Анатолій Маркевич на ресурсі “Резонанс” розповів про дивне присудження з нагоди Дня прокуратури звання генерала юристу із Закарпаття Олегу Ціцаку. 

Маркевич нагадав, що Олег Ціцак не служив у лавах армії і лише в 2015 році дивним чином потрапив до військової прокуратури і зразу отримав звання майора. Свого часу ми публікували доумент – відповідь на інформаційний запит Лариси Ступак. Олег Ціцак тут сам зізнається, що службу в армії не проходив.

 

Анатолій Маркевич також нагадав, що військове законодавство визначає терміни необхідної вислуги для отримання звань. Так от,  від майора до підполковника – 4 роки, від підполковника до полковника – 5 років. Тобто, навіть полковником Ціцак міг стати лише у 2024 році.

Щоправда, Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ припускає дострокові присвоєння звань підполковник юстиції та полковник юстиції, але все одно це не могло відбутись раніше половини від 9-річного строку. Тобто навіть у такому випадку Ціцак міг отримати звання полковника юстиції міг лише наприкінці 2019 року.

А тут цілий генерал.

В Україні військова прокуратура була створена в 2014 році і в законах передбачено Перелік звань для військових прокурорів, то, як виявилося, там немає генерал-полковника, а у нас і головний військовий прокурор Матіос і його заступник Жебрицький мають звання генерал-полковників юстиції. Це абсурд.

“Тобто, з точки зору чинного військового законодавства Цицак отримати генеральське звання не міг ані за терміном  вислуги, ані за посадою, ані за законом, ані по совісті. Тому ніяк інакше, ніж незаконний подарунок «з барського плеча» його генеральське звання оцінювати не можна”, – пише Анатолій Маркевич. .

Маркевич також припускає, що Олег Ціцак так високо піднявся завдяки нардепу від Закарпаття Вікторові Балозі. Колись Ціцак був його помічником. І саме Балога міг пролобіювати призначення Ціцака у військову прокуратуру. Він просто міг нагадати головному військовому прокурору Анатолію Матіосу один боржок. Як розповідає Анатолій Маркевич, коли Віктор Балога бус секретарем президента Віктора Ющенка, то попросив Матіоса відкрити справу проти міністра юстиції Олександра Лавриновича, який тоді відмовився підписати указ про розпуск парламенту.

Балога тоді віддячив Матіосу тим, що перевів його, звичайного слідчого, з прокуратури на посаду керівника СБУ у Львівській області.

Всього три роки Олег Ціцак працює у військовій прокуратурі. Починав із військового прокурора Ужгородського гарнізону, а потім дивним чином очолив військову прокуратуру АТО (зараз Об’єднаних сил). І це попри гучні скандали.

Як ми повідомляли, відомий закарпатський суддя  Євген Животов вчинив спробу самогубства.

Згодом виявилося, що  суддя вирішив покінчити із життям через тиск тодішнього військового прокурора Ужгородського гарнізону Олега Ціцака. Про це повідомила дружина судді Животова на прийомі у заступника прокурора області, посилаючись на передсмертний лист Євгена Животова до Генпрокурора України Юрія Луценка.

 

І взагалі, Анатолій Маркевич навів відео з розслідування “Радіо Свобода” про Олега Ціцака. Сам Маркевич вважає, що в Україні скомпроментоване саме звання генерал, бо важко зрозуміти схему, за якою можна дослужитися до генерала всього за три роки.

 

 

 

clipnews