19 грудня: це цікаво знати (відео)

«Засміятися добрим, світлим сміхом може тільки лише глибоко добра душа»
М. Гоголь

 

За церковним календарем 19 грудня вшановують Святого Миколая, архієпископа Мирлікійського, чудотворця. Він народився близько 280 року у місті Патарі в Малій Азії. Його батьками були правовірні християни. За поширеною легендою Святий Миколай, будучи немовлям, вже творив чудеса: після народження стояв на ніжках, а по пісних днях відмовлявся від материнського молока. Пізніше він відцурався і мирського життя. Спадщину роздав бідним. Помер у 345 році. Похований у храмі міста Мир.

В Україні Святого Миколая вшановують два рази на рік 19 грудня та 22 травня. Він завжди був одним з найулюбленіших святих. «Микола – другий після Бога заступник» – говорили колись у народі. Адже Святий Миколай, як при житті, так і після смерті вважався охоронцем мореплавців, невинно засуджених, звичайно, дітей і навіть тварин.

 

У народі у день Святого Миколая дітей колись вітали в особливий спосіб. Найповажніший у родині чоловік перевдягався в “дідуся Миколая”, заходив до оселі і дарував подарунки дітям. Колись говорили, що «Святий не обійде жодну хатину і обдарує кожну дитину!” І лише він мав право, вручаючи гостинці, згадувати добрі і соромити за погані вчинки дітлахів.

За повір’ям, у Святого Миколая є дві книги – чорна і біла, куди ангели записують усі людські справи. Від того, яких записів більше — залежить, що отримає людина: подарунок чи різки.

Що ж до погоди, то під цю пору зима остаточно перебирала свої права, а тому й казали, якщо на Миколу зима слід замітає, то дорозі не встояти. Однак якщо зиму привезли на санях вже до Миколи, то чекай відлиги.

 

Іменинники 19 грудня:

Миколи

Ім’я Микола має давньогрецьке походження від імені Ніколаос і перекладається, як «переможець народів». Микола з дитинства росте міцним і здоровим. Не дістає примхами батьків, через що вони недостатньо приділяють йому уваги. Вчиться добре. Працьовитий і дружелюбний. Однак на посаді керівника може бути деспотом. Не вміє контролювати своїх емоцій. Легко закохується. І може одружитися відразу після знайомства. Любить дітей і балує їх.

 

19 грудня народились:

1861 — Микола Андрусов, геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.

1907 — Микола Скуба, український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».

1919 — Микола Лукаш, український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.

1920 — Микола Руденко, український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей («Вітер в обличчя», «Остання шабля», «Чарівний бумеранг» та ін.)

 

19 грудня відзначають:

  • День адвокатури

Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.

  • Міжнародний день допомоги бідним
  • День Святого Миколая

 

Чи знаєте ви, що:

Звичай дарувати подарунки 19 грудня вперше виник у Голландії приблизно в XIV ст. у пам’ять про те, що Святитель таємно підкинув у вікно бідному жителю Мир мішечки з золотом, і цим не допустив блудного падіння трьох його дочок.

З Голландії цей звичай став швидко розповсюджуватися на сусідні країни. Остаточно ж традиція дарувати дітям подарунки саме на Різдво (25 грудня) стала популярною в Європі у XIX сторіччі. Щоправда, історія дещо видозмінилася. Вважалося, що святий Миколай підкинув золото не через вікно, а через пічну трубу. Тому діти ставили під піч або біля каміну свої черевички, куди за ніч Святий мав покласти дарунки.

 

«Рідна країна»

 

clipnews