В Ужгороді зростає кількість захворілих на кір

На Закарпатті спостерігається друга хвиля підйому захворюваності на кір. Зокрема, чергове зростання кількості хворих і в Ужгороді, – повідомляє відділ охорони здоров’я Ужгородської міської ради.

Так, за підсумками 10 місяців 2018 року зафіксовано 316 випадків захворювання на кір, торік за аналогічний період було 2 випадки.

Здебільшого в Ужгороді на кір хворіють діти (67,7%). Поширюється захворювання переважно серед дітей ромської народності. Із 316 тих, хто захворів, щепленими проти кору були лише 28 (8,8%).

За віком найбільше хворих серед дітей від 1 до 4 років – 30 % (95 випадків), від 5 до 9 років – 14,2% (45 випадків), до 1 року – 13% (41 випадок), від 10 до 17 років – 10,4% (33 випадки). Частка дорослих – 33,3% (102 випадки).

У жовтні-листопаді, як свідчить аналіз стану захворюваності, різко погіршилася епідемічна ситуація з кору серед студентів. На сьогодні зареєстровано 23 випадки кору у студентів різних факультетів УжНУ. Зокрема, 6 випадків – студенти 1-х курсів медичного і факультету здоров’я та фізичного виховання, у яких немає документально підтверджених даних про щеплення проти кору. 19 із 23-ох випадків кору – у студентів з інших адмінтериторій і тільки в 4 з Ужгорода. Причому, ситуація на захворюваність кором студентів міняється дуже динамічно.

Відповідно до нормативних документів МОЗ України, епідемічна ситуація на медичному факультеті, факультеті здоров’я та фізичного виховання класифікується як спалахи захворювання на кір.

Мобільність студентської молоді створює передумови для поширення захворювання, є загрози занесення та розповсюдження серед пацієнтів клінічних кафедр медичних факультетів, на яких проходять практичні заняття студенти. У зв’язку з цим напередодні провели засідання Ужгородського міського оперативного штабу щодо реагування на ситуацію.

Рішенням оперативного штабу головному лікарю Ужгородського Центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяні Козак доручили посилити контроль за медичними оглядами студентів, які контактували із хворими на кір протягом 21 дня та забезпечити проведення щеплень проти кору студентам, які виявили таке бажання. Активізують серед студентів УжНУ і санітарно-просвітницьку роботу з питань профілактики кору й дифтерії.

Керівництво УжНУ у зв’язку з реєстрацією спалахів кору на медичному та факультеті здоров’я і фізичного виховання повинно запровадити комплекс обмежувальних заходів, зокрема на проведення масових заходів; рекомендувати запровадження альтернативних методів навчання студентам які не мають даних про щеплення; тих, хто контактував із хворими, відсторонювати від занять; забезпечити дотримання протиепідемічного режиму, провітрювання та проведення вологого прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів у приміщеннях факультетів, гуртожитків та місцях загального користування. Відповідальні особи в УжНУ повинні організувати явку нещеплених студентів у пункти вакцинації.

Крім того, на період спалаху кору керівники міських лікувально-профілактичних закладів та обласних медичних закладів, розташованих на території Ужгорода, мають обмежити відвідування студентами та інтернами медичного факультету (без документально підтверджених даних про щеплення) відділень, на базі яких функціонують клінічні кафедри, забезпечити виконання комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення занесення та госпітального розповсюдження кору.

Зараз у міському центрі первинної медико-санітарної допомоги, у всіх амбулаторіях загальної практики сімейної медицини Ужгорода є всі вакцини, необхідні для проведення імунізації у рамках календаря щеплень, зокрема і проти кору. Безпечна і високоякісна бельгійська вакцина «Пріорікс» захистить одразу від трьох хвороб: кору, краснухи та паротиту.

clipnews