Ужгородська міськрада планує виділити 32 мільйони гривень компенсації на автобусний бізнес мера

На сайті Ужгородської міської ради оприлюднено проект рішення – Про Програму фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Ужгород на 2019 рік.

 

Даним документом передбачено виділення з міського бюджету 32 мільйонів гривень власникам ужгородських автобусів, за компенсації перевезення пільгових категорій громадян в 2019 році.

 

Ця програма передбачає безкоштовний проїзд пенсіонерам, ветеранам правоохоронних органів та інвалідам, хоча, враховуючи населення Ужгорода та колосальну суму компенсацій, кожен житель міста, від новонародженого до поважного пенсіонера, мав би змогу щоденно, протягом двох місяців, здійснювати по одному безкоштовному проїзду.

Більше того, днями представники Ужгородської міськради, разом з перевізниками, провели засідання, в ході якого повідомили про наміри підняти проїзд автобусами до 8-10 гривень.

В даному контексті варто зауважити, що у 800 тисячному Львові, на 2018 рік міські депутати передбачили 22 мільйони гривень на компенсації перевізникам, і це з врахуванням автобусів, тролейбусів та трамваїв.

Такі наміри мера Ужгорода цілком зрозумілі. Ще на початку 2016 року в Ужгороді відбувся великий «маршрутний переділ»: із 18-ти перевізників залишилося лише чотири. Із 25 маршрутів найбільше – дев’ять – отримала фірма родини міського голови.

Ще півроку тому схема була простою – Ужгородське автотранспортне підприємство було записано на брата, доньку та дружину мера Богдана Андрієва. Втім, декілька місяців назад, власники головного перевізника змінилися.

Тоді, громадським активістам вдалося вияснити, що нові власники – банальні “піджаки”, на яких Богдан Андріїв оформив своє підприємство.

 

Таким чином, завтра мер Ужгорода планує виділити собі та бізнес партнерам 32 мільйони гривень компенсацій за перевезення пільговиків, а згодом – підняти вартість проїзду до 10 гривень.

Динаміка зростання виплат компенсацій та вартості проїзду просто вражає. Якщо у 2015 році із держказни було виділено 2 мільйони 80 тисяч при ціні 3 грн/проїзд, то вже у 2016 році із казни Ужгорода компенсували аж 13 з лишком мільйонів, в 2017 році мер пролобіював виділення 23 мільйонів гривень, завтра – 32 млн грн.

Куди дивлять НАБУ та НАЗК, коли керманич Ужгород “протягує” багатомільйонні виділення з бюджету міста на користь власного бізнесу?

 

Закарпатський інсайдер

 

clipnews