Що важливіше при виборі – зубна щітка чи паста?

Ми часто вважаємо, що важливу роль в особистій гігієні ротової порожнини відіграє зубна паста. Насправді, все очищає зубна щітка механічними рухами, а паста – приємний посередник. Тож для якісного результату щоденної гігієни варто приділити особливу увагу вибору саме правильної зубної щітки.

Щітка повинна бути м’якою. Якнайм’якшою. Така зубна щітка не травмуватиме Ваші ясна, і добре вичистить маргінальний край – місце переходу зубів в ясна, де найбільше накопичується м‘якого нальоту.

Рівні щетинки. Жодних резинок, довших та коротших щетинок, інших маркетингових «штучок».
Зуби очищаються найдовшими пучками, а короткі просто працюють в холосту, не роблячи абсолютно нічого, поки Ви не зробите шалений тиск на щітку – що травмуватиме ясна! Наступного разу Ви вже не будете достатньо тиснути, а згодом – вас взагалі будуть влаштовувати недочищенні ділянки – просто щоб не було боляче.


Розмір не має значення. 
Вибирайте невелику головку зубної щітки, приблизно по розміру двох Ваших центральних різців. Якщо ж Вам важко вичистити задні ділянки останніх зубів – спробуйте ще меншу

Заміна щітки раз в три місяці?

Все залежить від того – з якого матеріалу виготовлена щітка та від Вашої методики чищення. Якщо Ваша щітка через 2 місяці схожа на маленького їжачка,тоді відразу змінюйте. Але їжачків бути не повинно – Ви створюєте надто сильний тиск. За рекомендаціями виробників – щітки з нейлону варто змінювати від 3 до 9 місяців. 


Обов`язково Вам повинна подобатись зубна щітка і мати зручну ручку. Тоді збільшуються шанси, що вона частіше буде на варті гігієни Вашої посмішки.

 

Як привчити дітей чистити зуби – у сюжеті “Сніданок з 1 +1”:

clipnews