На Закарпатті стартує сезон полювання на фазана

7 жовтня 2018 року на території України відкривається сезон полювання на фазанів. Райський птах Закарпаття – фазан, який мешкає у підлісках, густих заростях чагарників. Може селитися недалеко від водойм під захистом прибережної рослинності. Вода життєво необхідна для птиці. Птах віддає перевагу злакових культур, із задоволенням поїдає дрібні плоди. Не гребують пагонами молодих рослин, не пропустять комах і черв’яків.

 

Нажаль виживанню цього виду загрожує знищення заплавних луків, вирубка полезахисних лісосмуг, застосування гербіцидів та пестицидів. Для збереження виду необхідно природовідповідне ведення сільського господарства, підгодівля птахів у суворі зими, збереження заростей чагарників та заплавних луків. Фазан перебуває під охороною Директиви ЄС про захист диких птахів та Бернської конвенції.

Основним видом полювання на фазанів є полювання з собакою. Для цього придатні майже всі породи лягавих, але перевагу слід віддати жесткошерстним і довгошерстим собакам, які більш надійно захищені від колючої рослинності.
Полювання без собаки. Для цього способу активного відпочинку з зброєю крім навичок стрільби знадобиться хороша фізична підготовка. В іншому випадку після багатьох пройдених з незвички кілометрів по пересіченій місцевості ви ще довго будете згадувати «не злим тихим словом» все, що пов’язано з пошуком дичини.
Пошук трофею без собаки – це обхід і пошук на невеликих площах. Потрібен напарник, який рухається назустріч вам з іншої ділянки поля. Цей метод називається нагонним. Ви можете прочісувати чагарник, а друга людина рухається по відкритій місцевості.

Вся птиця веде себе однаково. Спочатку півень намагається втекти від вас, перебігаючи короткі відрізки дистанції по землі. Щоб відірватися від переслідувача він іноді злітає для прискорення. Завжди виконує один і той же маневр, рухаючись прямо. Тому такий спосіб «активного відпочинку» вважається трудомістким. Це не кращий спосіб добування пернатої дичини. Рушниця для стрільби фазанів має володіти великою різкістю.. Дріб слід застосовувати в залежності від пори року, умов місцевості і віку птиці, від 8 до 4.

Лісівники ДП «Хустське ЛДГ» попереджають усіх мисливців про неухильне дотримання Правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю на полюванні, які визначені положенням «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядком видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 року за № 549.

Основні пункти Положення.

Під час проведення полювань суворо заборонено:

– направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо зброя не заряджена;
– передавати зброю іншим особам, попередньо не розрядивши;
– виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю.
– При заряджанні і розряджанні зброї її ствол повинен бути направлений вгору або в землю.
– Під час долання перешкод (канав, струмків, огороджень тощо) зброю потрібно розрядити. o Полювання проводиться лише в умовах повної видимості (повністю розвидниться, розсіється туман, припиниться сильний дощ чи снігопад). o

Забороняється стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі.

– Рушницю з внутрішніми курками заборонено тримати з відкритим запобіжником. o Стрільбу мисливець має вести із особливою обережністю і попередньо переконавшись у тому, що в напрямку пострілу немає людей чи домашніх тварин.
– Під час стрільби при осічці мисливець не повинен відкривати рушницю раніше ніж через сім-вісім секунд. o У випадку падіння зброї потрібно негайно розрядити її і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети.
– Після пострілу треба перевірити, чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів.
– У разі якщо патрон не входить в патронник стволів, категорично заборонено його туди втискати, треба обережно вийняти і замінити іншим.
– При наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору мисливців тощо на відстані до 200 метрів мисливець зобов’язаний розрядити рушницю.
– Під час відпочинку зброю необхідно в незарядженому стані підвішувати або класти на надійну опору.
– При переміщеннях на всіх видах транспорту зброя повинна бути в розібраному вигляді в чохлі.
– Забороняється стрільба з автомототранспортного засобу незалежно від того, знаходиться він в русі чи ні.

Бажаємо усім мисливцям вдалого та безпечного полювання!

clipnews