Save Uzhhorod: Міська влада Ужгорода «пробила дно» порушивши свої ж домовленості

Про це пише спільнота Save Uzhhorod:

 

Друзі, ми вже писали, що міська влада досягла дна? Якщо так, то сьогодні вона його не тільки досягла, але і пробила. В прямому і переносному сенсі.

Сьогодні невідомими особами, що, очевидно, діяли за завданням підрядника та міськради, було вирито спецтехнікою траншею вдовж бордюрів від 1-ї школи до пл. Пушкіна.

Під час цих робіт фрезою було пошкоджено корені лип. Як ми вже повідомляли, на думку фітопатологів Швейцарського інституту, такі пошкодження можуть бути воротами для проникнення фітопатогенної інфекції та спричинити захворювання ослаблених засухою дерев та їх поступову загибель.

Як виявилось, вони ще й хочуть переносити кудись лінію бордюрів зеленої зони? Куди, на яку відстань і як саме — невідомо, бо проекту нема. Окрім того, це вже зміна геометричних параметрів об’єкту — тобто реконструкція, і аж ніяк не капітальний ремонт.

Всі ці роботи виконувались без жодних дозволів та погоджень проекту — попри обіцянки міської влади призупинити роботи, щоб їх легалізувати, та попри обіцянки підготувати додаток до договору підряду, який би дав можливість зафіксувати хоч якісь гарантії. Вже тиждень ми очікуємо на вище згаданий додаток до договору, який, мабуть, ніхто і не намагається розробляти та висилати нам.

Вони не лише не хочуть виправляти свої помилки, а навіть не дотримуються обіцянок тижневої давності. Як громадськість у такому випадку може вірити обіцянкам, що з липами буде все добре, а чеські мозаїчні хідники не чіпатимуть?

Натомість ми підготували для міськради вичерпний план виходу із складної ситуації, яку вони ж і створили —дорожню карту з вимогами та пропозиціями. Також підготували завдання на проектування. Все це віднесли до міськради на блюдечку — лише робіть.

Але ж ні. Треба й далі вести себе як дикуни — по-варварськи вирізати коріння лип та продовжувати незаконні роботи, ламаючи громаду через коліно, не виконуючи обіцянок та плюючи на закони та думки експертів.

Як з такими можливий хоч якийсь діалог? Всі наші намагання конструктивно підходити до вирішення питання зводяться нанівець міською владою.

Цікаво, чи знає офіційна чеська делегація, котра прибула в Ужгород для святкування 100-річчя Першої Чехословацької республіки, що за кількадесят метрів від святкової сцени місцеві чиновники нищать в тому числі і чеську спадщину? Було б цікаво почути їхню думку.

Volodymyr GroysmanРоберт Горват, може час подумати про повернення грошей до Києва або розподіл на інші міські проекти — і не втягуватись у міжнародні скандали та ганьбу на всю країну?

#savenabka

 

clipnews