18 вересня: це цікаво знати

«Ми топчемо і ворогів, і друзів, О бідні йорики, всі на один копил. На цвинтарі розстріляних ілюзій Уже немає місця для могил…».
Василь Симоненко

 

У народі 18 вересня називалося на честь Захарія та Лисавети. Цей день вважається середнім строком жовтіння горобиного листя. І за ним прогнозували, якою буде зима. Рано пожовкле листя на горобині віщувало ранню осінь та ранню і холодну зиму.

 

За церковним календарем 18 вересня вшановують пророка Захарія і правовірну Єлизавету, мученика Афанасія та мученицю Раїсу.

 

Іменинниками 18 вересня є:

Гліб, Раїса, Захар, Єлизавета та Максим.

Ім’я Єлизавета має давньоєврейське походження і означає — Божа клятва, обітниця Богу, та, що шанує Бога. У дитинстві Єлизавета зазвичай є енергійною і непосидючою. Друзі її люблять за веселий характер та вірну дружбу. Як правило, Єлизавети привабливі, у них гарна інтуїція. В сім’ї вона прагне до миру та спокою. Сім’я у Єлизавети взагалі завжди на першому місці, а вже потім робота.

Ім’я ж Максим має латинське походження «максимус» і означає «найвеличніший». У дитинстві Максим зазвичай є слухняним хлопчиком, який гарно вчиться і читає багато книжок. У нього багата уява, однак не вистачає впевненості в собі та наполегливості. Він має звичку в усьому сумніватися, але, незважаючи на ці недоліки, він комунікабельний, завжди намагається побачити в людині лише гарні риси і допомогти. Захопившись якоюсь справою, зазвичай досягає значних результатів. Рано починає цікавитися жінками і має багатий дошлюбний досвід, однак після одруження стає вірним чоловіком і турботливим батьком.

 

18 вересня народились:

1929 – Алла Горська, українська художниця та громадський діяч. Автор картин «Автопортрет з сином», «Портрет батька», «Абетка», «Біля річки», «Портрет В. Симоненка».

 

Події 18 вересня:

1929 — на Запорізькому заводі «Комунар» випущений перший український комбайн.
1965 — острів Хортиця у Запоріжжі оголошений державним заповідником.

 

Чи знаєте ви, що:

Про дерева

  • 90 відсотків харчових речовин дерева отримують з повітря, і тільки 10 відсотків — з ґрунту.
  • Одне дерево виробляє близько 120 кілограм кисню в рік, тобто, майже 100 кубічних метрів. Цього достатньо для сім’ї з трьох осіб на цілий рік.
  • Звичайна береза дає на рік близько мільйона насінин.
  • Найвище дерево — секвойя, росте на території штату Каліфорнія. Його висота – 115 метрів!
  • Найстаріше дерево знаходиться у Швеції. Його коріння росте близько 9000 років.
  • Найнебезпечніше дерево Manchineel Tree росте на Карибському узбережжі і болотах Флориди. Сік і плоди цього дерева, що схожі на яблука, викликають опіки на тілі людини. Якщо ж сік плодів потрапить в очі, то людина може осліпнути.

 

«Рідна країна»

 

clipnews