«Сезон» пожеж сухої рослинності продовжується. Рятувальники закликають не палити сухостій

Впродовж вихідних закарпатським вогнеборцям було не до відпочинку. Адже за вікном  спека і пожежі сухої рослинності та чагарників продовжуються.

Так, впродовж 31 серпня – 3 вересня в екосистемах краю зафіксовано 40 випадків загорання сухої рослинності та сміття на відкритих територіях загальною площею  31 га. Під час однієї з пожеж постраждала людина. Випадок стався 1 вересня у с. Клячаново Мукачівського району. За попередньою інформацією, під час спалювання сухої трави та сміття на присадибній ділянці через необережність власник отримав опіки нижніх кінцівок І-ІІ ступеню. Лікарі швидкої, що прибули за викликом надали чоловіку першу медичну допомогу, однак від подальшої госпіталізації постраждалий відмовився.

Здебільшого горіла суха рослинність та чагарники у Мукачівському (12 випадків) та Ужгородському (11 випадків) районах краю. На Ужгородщині у с. Барвінок пожежа загрожувала своїми наслідками, адже виникла на полігоні твердих побутових відходів. Однак, вчасні та швидкі дії ужгородських рятувальників зупинили вогонь та не дали пожежі набути великих масштабів. Пожежею знищено сміття на площі 0,1 га.

З огляду на це, рятувальники Закарпаття звертаються до краян із проханням не бути байдужими, адже проблема пожеж в екосистемах стосується кожного мешканця нашої області. Масові самопали сьогодні, завтра можуть набути ще більших масштабів і торкнутися саме вас. Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями ми зможемо завадити подальшому виникненню загорань сухотрав’я, а відтак – убережемо Закарпаття від нищівних пожеж!

 

 

У ДСНС України у Закарпатській області

clipnews