Закарпатський псевдоактивізм з партійним нахилом

На Закарпатті новий вид псевдоактивістів – партійні самопіарники

Не так давно ми розповідали про те, що частина так званих громадських активістів в Закарпатті є прихованими провокаторами. Це стосувалося псевдо активістів, які ніби то борються з вирубками лісу. Невеличкий аналіз показав, що насправді ці активісти є колишніми працівниками лісогосподарства, які були вигнані за злодіяння. Нинішня їхня активність пояснюється виключно бажанням повернутися до корита, або насолити своїм наступникам.

Сьогодні ми виявили зовсім інший вид псевдоактивістів – партійні самопіарники. У соцмережах жваво обговорювалася ніби то сенсаційна вирубка дубів на Тячівщині. Мовляв, активісти зафіксували пеньки кількох свіжозрубаних дубів. Ситуація варта уваги. Однак потім навколо цього повідомлення здійснився зайвий ґвалт, що насторожило. Ми вирішили перевірити першоджерело цього допису і наші підозри підтвердилися.

Новину розповсюдив так званий активіст Іван Фіцай. У його дописі було занадто мало логічної інформації і занадто багато знаків оклику. Такі дописи насторожують, бо це типовий стиль зрадофілів. Дописам, у яких забагато слів «Дістало», «Досить», «Схаменіться», сміливо можна не довіряти. Це типові лозунги і не більше. А ще в дописі нічим не підтверджені вислови типу «багатомільйонні збитки» і так далі. А головне – наводився винуватець – керівництво Закарпатського лісомисливського господарства, на яке посипалися всі шишки.

Ми намагалися знайти інформацію про Івана Фіцая і, зрештою, все стало на свої місця. Він є головою Громадської ради при Тячівській РДА. Але яким чином йому дісталася ця посада – незрозуміло. Справа в тому, що Іван Фіцай є партійцем. Тобто, є партійною персоною, а партійність може лише компрометувати громадський рух. Бо, як відомо, партійці є особами зацікавленими і, відповідно, тенденційними у своїх діях. Вся їхня діяльність має єдину мотивацію – партійний піар.

А тепер ще таке: Фіцай не просто партієць, а поліпартієць. Свого часу він був зі «Свободою». Навіть довіреною особою одного амбітного нардепа від «Свободи». І саме з тих часів було багато інформації про дивну діяльність Фіцая в купі з цим нардепом. Дивним чином ця пара патронувала ліс.

На хвилі революції 2014 року було багато аферистів, які брали на себе функції правоохоронних органів. Влада тоді була нестійкою. Ніхто не знав, що буде надалі. Саме націоналісти скористалися моментом і намагалися шантажувати керівників органів влади, а також сідали на золоті жили. Такою в Закарпатті був ліс. Розповідають, як «лєоновці-фіцаї» в Закарпатті набивали «стрілки» директорам лісгоспів і брали «відкуп» в іноземній валюті лише за те, що їх не будуть чіпати. Називають навіть місце, де проходили «стрілки» – готель «Тячів», кімната 301.

Згодом «Свобода» втратила популярність в Україні. Можливо, саме через це Іван Фіцай йде у тінь, а згодом знову вигулькує на партійну ниву. Але вже не у «Свободу», а… в УКРОП олігарха Коломойського.

Піар партії є дуже важливим, тому партійці імітують громадську активність. Фіцай знову обрав собі сферу лісу. Саме на цій темі можна заробити додаткові політичні бали. І саме через це є всі підстави не ввірити Фіцаю. Зрештою, все стало на місця. Закарпатське управління лісомисливського господарства вирішило прояснити ситуацію і розповсюдило інформацію про те, що насправді випадок з вирубаними деревами був, але ця територія не є підвідомчою Закарпатському обласному лісомисливському господарству. Це землі належать Тячівській ОТГ. У свою чергу у Тячівській ОТГ кажуть, що це не їхні землі, а землі держкадастру. Якесь замкнене коло. Про це навіть був сюжетна телеканалі М-Студіо.

Можливо, саме через цю юридичну неясність хтось скористався ситуацією і вчинив самовільну вирубку. Але Фіцаю важливо було кинути тінь саме на керівництво ЗОУЛМГ. Кажуть, що не дарма. Навіть у коментарях до допису Фіцая є твердження про те, що саме люди дотичні до Фіцая могли зрубати ці дуби, а для їхнього прикриття Фіцай переводить стрілки на ЗОУЛМГ. От і вся сенсація. Загалом аферизм та провокаторство – типова риса таких громадських активістів. Тому й дивуєшся, яким чином голова Тячівської РДА закриває на таких активістів у Громадській раді при РДА. Не просто активістів, а цілого голову Громадської ради. Шановний Василю Юрійовичу, та невже це і є Ваша опора та надія?!

Тим не менше, ми стали свідками того, що серед нинішніх псевдоактивістів окрім тих, хто має виключно меркантильні інтереси, появилися ще й ті, які накручують собі політичні бали. І тут знову виникає питання: а кому тоді вірити? Чому серед громадських активістів так мало тих, хто справді стоїть на сторожі громади? Питання риторичне.

Орест Підлужний

partnernews