Упродовж вихідних у горах рятувальники надали допомогу 10 туристам

10 та 11 серпня гірські рятувальники Закарпаття шість разів виїжджали для надання допомоги туристам. Пригоди з любителями Українських Карпат виникали у Рахівському, Міжгірському та Великоберезнянському районах.

 

Так, об 11:20 10 серпня до гірських рятувальників за допомогою звернулась група відпочивальників з м. Черкаси, які проходили туристичним маршрутом в районі гори Петрос Рахівського району. За їх повідомленням, з необережності 10-річна дитина окропом ошпарила ногу. Домедичну допомогу дівчинці надавали рятувальники гірського пошуково-рятувального відділення с. Лазещина.  Від подальшої госпіталізації мати дитини відмовилась. А вже 11 серпня о 07:30 та ж сама група знову звернулася до рятувальників із проханням про надання допомоги іншій туристці. Як з’ясувалось, погіршився стан здоров’я 5-річної сестри попередньо постраждалої дівчинки. Для її транспортування до лікувального закладу залучались гірські рятувальники смт Ясіня.

Наступне повідомлення надійшло 10 серпня о 13:40 до рятувальників гірського пошуково-рятувального відділення с. Вишка. Рятувальникам повідомили про те, що у лісовий масив с. Люта Великоберезнянського району для збору грибів пішов і не повернувся місцевий мешканець 1955 року народження. До пошуків, які тривають і сьогодні, 13 серпня, залучено 9 рятувальників від двох пошуково-рятувальних відділень, правоохоронці та місцеве населення.

Наступне повідомлення гірські пошуковців смт Міжгір’я отримали також 10 серпня о 15:40. До них по допомогу звернувся турист з Хмельницького, який під час пішої прогулянки в районі гори Гемба поблизу с. Пилипець впав та травмував хребет. Рятувальники надали чоловікові долікарську допомогу та доправили  до  с. Пилипець, де передали до рук працівників швидкої допомоги.

11 серпня рятувальникам також було не до відпочинку, адже по допомогу до них знову звернулися туристи. Перше повідомлення про те, що під час проходження туристичного маршруту у с. Ділове Рахівського району травмував ногу турист з Херсона, надійшло до Служби порятунку о 18:30. Рятувальники надали чоловіку долікарську допомогу шляхом знеболення й накладання шини на травмовану кінцівку та транспортували його до Рахівської районної лікарні.

О 21:00 рятувальники знову поспішали на допомогу. Цього разу в районі гори Говерла втратили  орієнтир та заблукали шестеро туристів, з яки двоє – діти. Старший групи мешканець м. Богорочани Івано-Франківської області.  О 22:00 громадян було знайдено та доправлено села Лазещина. Стан здоров’я задовільний, медичної допомоги вони не потребували. Для проведення пошуково-рятувальних робіт залучалось ГПРВ с. Лазещина.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

clipnews