Трава горить – закарпатські рятувальники гасять. Однак всього цього могло й не бути

Неодноразові звернення вогнеборців Закарпаття щодо заборони спалювання сухої рослинності та обережного поводження із вогнем у період такої спеки результату не дають, адже кількість загорань сухостою невпинно збільшується. Тільки за  минулу чергову добу підрозділи ДСНС виїжджали на гасіння 17 пожеж, 14 з яких це …. сумнозвісна суха трава та сміття  на відкритих територіях.

Першими у  списку спалених територій ідуть ужгородські  та мукачівські екосистеми, адже  впродовж доби  тут зафіксовано по 4 пожежі відповідно на загальній площі 4 га. Далі, Берегівський район, де двічі горів сухостій на відкритих територіях на площі 4,5 га. Виникали подібні пожежі й на високогір’ї Закарпатської області –  у Рахівському та Великоберезнянському районах, а також у центральній та південній частинах краю – у Іршавському та Виноградівському районах. Тут зафіксовано по одному випадку.

Прикро, що громадяни не переймаються цією проблемою, та відносяться до цього вкрай безвідповідально. Та кількість родючих ґрунтів, тварин, птахів та комах, що гинуть у вогняних пастках, а також реальні випадки коли ці «незначні» пожежі призводять до трагедій, мали б вже сколихнути ментальність населення та змусити більш відповідально відноситись до пожеж у екосистемах.

Сподіваємось, що невдовзі закарпатці все ж зрозуміють, що треба бережливо відноситися до природи і того що їх оточує.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

 

clipnews