Коритнянський сільський голова Бадида проштовхнув слухання у інтересах бізнесу мера Ужгорода Андріїва (відео)

Громадські слухання щодо затвердження нового генерального плану сіл Коритняни та Кінчеш, на думку громадських активістів, є незаконними. За план  проголосувало всього 25 чоловік (в основному працівники бюджетних установ сільради) з півтори тисячного населення. Про це в мережі Фейсбук повідомляє громадський активіст Антоніна Гал.

 

До речі, діючий генплан затверджений у 2015 році і згідно чинного законодавства його неможна змінювати на протязі 5 років. Однак можлива кримінальна відповідальність не зупинила Коритнянського сілького голову Ігора Бадиду і таємні слухання все ж таки відбулися.

 

Рішення про затвердження генерального плану сіл Коритняни та Кінчеш виноситься на наступну сесію сільської ради, яка відбудеться 30 серпня 2018 року. Саме час відреагувати органам прокуратури Закарпатської області.

Для чого було змінювати нещодавно затверджений генплан? Однією з вагомих причин цього стало завершення земельної оборудки для побудови на території Коритнянської сільської Ради сонячної електростанції, одним з власників якої буде родина Ужгородського міського голови Богдана Андріїва.

На початку року на підставних осіб було роздано 20 гектарів земель для ведення особистого селянського господарства.

Через місяць власником цих ділянок став Андрій Ганзел – директор ТОВ «Сонячна енергія Плюс»,   що займається сонячними електростанціями. У 2013 році видання «Наші гроші» детально інформувало про фірми сонячної енергетики, які були пов’язані з родинами тодішнього голови ОДА Олександром Ледидою, нардепом від Партії регіонів Василем Ковачем, депутатами Закарпатської облради та Ужгородської міської ради від Партії регіонів – братами Андрієм та Богданом Андріївими. Представники згаданих родин лишаються серед засновників «Сонячної енергії Плюс». Так, ними є Андріїв Влада Микола (дружина нинішнього мера Ужгорода Богдана Андріїва), Андріїв Наталія Миколаївна, Гембік Катерина Олександрівна, Ковач Катерина Михайлівна (родичка екс-нардепа Василя Ковача), Ледида-Павлюк Олександра Олександрівна (донька екс-голови ОДА, теперішнього депутата Закарпатської облради Олександра Ледиди). А керує ТОВ з 2011 року людина з іменем Ганзел Андрій Владиславович.

За твердженням Антоніни Гал “піджаки”, на яких оформили землю отримали по 10 тисяч гривень.

 

За новим генеральним планом ці землі змінюються з земель сільськогосподарського призначення на землі землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення і на цій ділянці заплановано будівництво сонячної електростанції.

Якби влада села публічно оголосила намір продавати 20 гектарів землі на  га під сонячні електростанції, бюджет міг би заробити мільйони гривень, за які можна було би відремонтувати дороги, освітлити вулиці, встановити дитячі майданчики, облаштувати автозупинки. Але від схеми збагатилися тільки представники псевдобомонду  села. Ознак корупції в описаній ситуації достатньо для відкриття кримінального провадження.

 

 

 

clipnews