Чи варто ужгородцям вірити в обіцянки міністра Омеляна щодо початку роботи аеропорту «Ужгород»

 

Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що підписано угоду між Украерорухом та EASA щодо аудиту аеропорту «Ужгород». Омелян переконує, що до кінця року аеропорт в Ужгороді відновить роботу, бо фактично підписана угода щодо аудиту була ключовим документом.

Однак у нас є сумніви щодо оптимізму міністра.

Ми повідомляли про те, що аеропорт «Ужгород» може відновити роботу лише після того, як словаки дадуть дозвіл на прольоти своєю територією, а також якщо будуть виділені 100 млн. грн. на модернізацію навігаційної системи.

Такі вимоги видалися місцевій владі доволі нереальними, тому голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вже проводив переговори зі словацькою фірмою про те, щоб словаки взяли наш аеропорт в оренду. Щоправда, як виявилося, у цієї словацької фірми всього 30 тисяч євро на рахунку.

Нагадаємо, що у квітні цього року Володимир Омелян був на Закарпатті і обіцяв відновити роботу аеропорту до кінця року.

Але обіцяти міністр уміє, бо ще наприкінці 2016 року Володимир Омелян уже відвідував Закарпаття і пройшовся аеропортом «Ужгород». Тоді ж він пообіцяв, що аеропорт в Ужгороді відновить роботу навесні 2017 року. Не вийшло.

Звичайно, що підписання угоди з EASA це дуже важливо. Можна сказати, що справа зрушила з місця. Але у той же час EASA сама визначає час моніторингу. Тобто, цей аудит може проводитися з 2019 року по 2022-й.

А потім більше — з державного бюджету повинні бути виділені кошти на заміну обладнання в аеропорту «Ужгород», бо ніяка міжнародна організація з безпеки аероруху не дасть нам дозволу для приймання літаків на нинішній апаратурі. Потрібна сучасна сертифікована апаратура, на яку потрібні значні кошти. Таких коштів у нинішньому бюджеті не закладено. Але вони можуть бути закладені лише у бюджеті на наступний рік.

Ну і ще один момент. Навіть якщо наш аеропорт успішно пройде аудит EASA, навіть якщо буде сертифікована апаратура, то і це ще не все. Останнім етапом повинна стати підписана урядами Словаччини та України угода про можливість прольотів через територію Словаччини літаків, які прибувають або відлітають з аеропорту «Ужгород». А вже після підписання цієї міжурядової угоди її повинен затвердити парламент.

Таким чином, бюрократії у вирішенні цього питання дуже багато і тому слабо віриться, що аеропорт в Ужгороді відновить роботу вже цього року. Потрібно просто сподіватися на чудо.

 

Василь Поляк, Prozak.info

 

clipnews