Чергова сумнівна забудова громадського простору повстає в місті Ужгород (фото)

 

Цього разу – на вулиці Минайській. Розмістився, оточений парканом, будівельний майданчик, одразу навпроти зупинки громадського транспорту, що поруч з рестораном “Рубін”. Повідомляє “Карпатський вісник”.

 

Згідно з вимогами державних будевільних норм, на об’єкті де ведуть будівництво – встановлюється будівельний паспорт з деталями будівництва, інформацією про підприємство та термінами робіт. На згадуваній локації такий паспорт відсутній.

 

Жителі мікрорайону категорично проти, кажуть – тут повинна бути тільки зелена зона. Хто власник землі – невідомо.

Наші журналісти попрямували до будівельників, з метою дізнатися – що ж насправді планують звести невідомі забудовники. Ремонтники кажуть, що достеменно не знають, що саме планують будувати, адже самі тільки встановлюють арматурний пояс, опалубку та заливатимуть фундамент. Попередня інформація – комерційна будівля.

 

Згадувана ділянка завжди належала місту, а сьогодні вона продана, чи то здана в оренду невідомим особам.

Громада наполяє, щоб посадовці місцевої ради міста Ужгород повідомили, коли, ким, кому і на підставі якого рішення цей шмат землі був переданий невідомим.

Підозрюють – земельна ділянка може бути самозахоплена, а отже – є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 53-1 Кодексу України про АП, а якщо в даному випадку завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику, то це вже кримінальне правопорушення, визначене статтею 197-1 Кримінального кодексу України.

Мер міста ж повідомляє, що тут планують встановити тимчасові споруди, на що приватним особам і було видано відповідну дозвільну документацію, наразі, тут проводяться роботи по ремонту тротуару.

Як видно з фотофактів, здійснених журналістами, будівництво шириться на понад 10 метрів від згадуваного тротуару, більше того, в ході здійснення професійної діяльності було виявленно встановлення, вищезгадуваних, армованих поясів та широкого фундаменту, тож заяви мера про тимчасові споруди та ремонт тротуару – повинні бути перевірені правоохоронцями у встановленому порядку.

Більше того, виникають питання – чи був відкритий конкурс з приводу продажу цієї ділянки землі, та повідомлено про це на офіційному сайті міськради у встановленому чинним законодавством порядку, та як саме було виділено шмат землі – безоплатно, чи ні.

Якщо ж конкурсу не було – в Ужгорода вчергове вкрали земельну ділянку під незаконну забудову.

Журналісти  звернулися до правоохоронців, з проханням перевірити інформацію в ЗМІ та надати правову оцінку діям посадовців місцевої ради.

 

clipnews