31 липня: це цікаво знати

І прописні істини потребують, щоб їх часом нагадували.
Максим Рильський

 

У народі 31 липня жінки, яких залишили чоловіки, замовляли в церкві службу Божу і вірили, що зрадливці повернуться назад.

 

У давнину в цей час топили бані, парили віники з трав і квітів, щоб змити з себе втому після жнив. У народі говорили: «Хоча в липні й душно, й спекотно, але прощатись з ним шкода». За народною прикметою, якщо липень був спекотний — зима буде морозною.

 

За церковним календарем 31 липня вшановують мученика Еміліана, мученика Іакінфа, преподобного Іоанна Багатостраждального Печерського, преподобного Памву затворника, преподобного Памву пустельника.

 

Іменинниками 31 липня є:
Іван, Ольга, Емілій.

 

31 липня народились:

1790 — Олександр Маркович, український історик та етнограф. Основні праці присвячені історії дворянства, побуту та етнографічним особливостям України.
«Людське суспільство можливе лише тому, що є різноманітність типів і психологічних осіб окремих людей, бо ніяке суспільство не склалося б із цілком однакових однотипних індивідуумів”. (Дмитро Чижевський)

1833 — Ілля Борщов, український та російський ботанік, натураліст, фахівець у галузі анатомії та фізіології рослин.

 

Події 31 липня:

1695 — Запорожці Михайла Самойленка разом з російськими військами взяли штурмом Кизи-Кермен, а слідом і Тавань.
1837 — закладено будинок (Червоний корпус) Київського університету
1919 — Київ було зайнято Добровольчою армією Денікіна.
1919 — у Німеччині ухвалено Веймарську конституцію. Німеччина стала республікою.
1924 — польський уряд заборонив вживати українську мову в державних та самоуправних установах Західної України.
1941 — Львів. Костя Паньківського обрано головою Генерального секретаріату Української Національної Ради.
1956 — ЦК КПРС ухвалив рішення щодо розвитку житлового будівництва в СРСР (початок будівництва «хрущовок»).
1994 — Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною — 6,14 м.

 

Чи знаєте ви що:

У ґрунтовій породі на дні Льодовитого океану біля острова Шпіцберген виявили бактерії віком більше 100.000.000 років.

Ці бактерії є найбільш стійкими організмами на планеті Земля. Вони вміють переносити найбільш екстремальні температури – як низькі, так і високі. Вони вміють впадати у стан анабіозу.

Коли у зовнішньому середовищі їх проживання створюються несприятливі умови, дані бактерії впадають в сплячку до того часу, поки знову не наступлять відповідні умови для життя. Як вважають вчені, в стані анабіозу ці мікроорганізми можуть пробути більше ста мільйонів років.

Є теорія, що життя на Землю занесли бактерії, які прилетіли на кометах та метеоритах. Комети, метеорити, астероїди і навіть частинки міжпланетного пилу могли б занести на собі сполуки органіки, включаючи бактерії та віруси. Позаземні об’єкти цілком могли забезпечити занесення в древній океан або в маленьку водойму невелику кількість бактерій, достатню для зародження життя. Коли на Землі настали сприятливі умови бактерії вийшли з анабіозу, і стали бурхливо розвиватися. З’явилися віруси. Віруси і бактерії пережили всю бурхливу історію Землі і дожили до наших днів.

Можливо, що в особі цих бактерій ми бачимо перших космонавтів Землі, посланників інших світів, а самі бактерії вічні і несуть якусь галактичну інформацію. (З сайту cikave.org.ua)

 

«Рідна країна»

clipnews